Nifty News – raport z rynku

Dystrybucja aktywów jest „w tej chwili niemożliwa”, mówi Luna Foundation Guard

Fundusz powołał się na „trwające i groźne spory sądowe” jako przyczyny braku możliwości dystrybucji pozostałych aktywów użytkownikom UST, zaczynając od najmniejszych HODLerów.

Luna Foundation Guard lub LFG, fundusz skoncentrowany na ekosystemie Terra, powiedział, że nie może zapewnić harmonogramu dystrybucji aktywów wśród użytkowników po tym, jak stablecoin TerraUSD oddzielił się od dolara.

W wątku na Twitterze z 7 października LFG przytoczył „trwające i groźne spory sądowe” jako powody, dla których nie jest w stanie przekazać swoich pozostałych aktywów użytkownikom UST, zaczynając od najmniejszych HODLerów. Rezerwy funduszu posiadały ponad 4 miliardy dolarów w aktywach przed majowym spadkiem na rynku, kwota ta spadła do około 105 milionów dolarów w momencie publikacji.

„Dystrybucja nie jest w tej chwili możliwa” – powiedział fundusz.

„Chociaż te sprawy są nierozstrzygnięte, nie można ustalić harmonogramu ich rozwiązania […] Nie przestaniemy opowiadać się za naszą zdolnością do realizacji tych początkowych planów, a ci, którzy czekają, będą pierwszymi, którzy dowiedzą się o nowych wydarzeniach”.

Użytkownicy Crypto Twittera, którzy odpowiedzieli na ogłoszenie, skrytykowali fundusz za nieoferowanie odszkodowania w szybki sposób, a współzałożyciela Terra Do Kwona za rzekome zaangażowanie w upadek.

„Gdybyście chcieli to zrobić, zrobilibyście to już na długo przed sporami sądowymi” – powiedział użytkownik SvNem26.

„Miałeś wystarczająco dużo czasu, ale zamiast tego DK obwiniał giełdy za niedostarczenie danych”.

Władze Korei Południowej prowadzą sprawę przeciwko współpracownikom Do Kwona i Terra po upadku ekosystemu. We wrześniu południowokoreański sąd wydał nakaz aresztowania Do Kwona, a następnie Interpol dodał jego nazwisko do swojej listy Red Notice. W momencie publikacji miejsce pobytu Kwona było nieznane, ale sam napisał na Twitterze, że „nie stara się ukrywać”.

5 października prokuratorzy wydali nakaz aresztowania Yoo Mo, szefa firmy Terraform Labs, co doprowadziło do jego aresztowania w Korei Południowej, zanim sędzia podobno oddalił powództwo. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Korei Południowej nakazało również Kwonowi oddanie paszportu do 20 października.

Użytkownicy Celsjusza są otwarci na dox’ing po ujawnieniu danych finansowych

Nielubiany pożyczkodawca kryptowalut Celsius nadal jest pomijany przez wolenników kryptowalut. Niedawne komunikaty wydane przez firmę – w ramach toczącego się postępowania upadłościowego – ujawniło nazwiska i historię handlową użytkowników platformy.

Publicznie dostępne dokumenty sądowe zawierają ponad 14 500 stron, które szczegółowo opisują dane handlowe założyciela i byłego dyrektora generalnego platformy, Alexa Mashinsky’ego, a także działania innych użytkowników platformy. Na szczęście dane nie dostarczają dodatkowych danych osobowych, takich jak adresy domowe i e-maile.

Celsius podobno poprosił o ukrycie nazwisk jego użytkowników przed aktami sądowymi, ale sędzia odmówił, ponieważ jest to powszechny wymóg w sprawach upadłościowych.

Chociaż dane nie zawierają rekordów transakcji blockchain, zawierają szczegółowe informacje o datach i kwotach transakcji, co oznacza, że ​​doświadczeni badacze prawdopodobnie będą w stanie dopasować transakcje do użytkowników, którzy je wykonali. Oznacza to, że użytkownicy mogą być powiązani z ich wcześniej anonimowymi portfelami kryptograficznymi, dzięki czemu każdy może zobaczyć ich zasoby kryptograficzne i inne informacje o transakcjach.

W zgłoszeniu ujawniono również wątpliwe wycofania się członków zespołu wykonawczego Celsius.

Transakcje Mashinsky’ego ujawniają, że były dyrektor generalny wycofał około 10 milionów dolarów z platformy w maju, podczas gdy jego żona, Kristine Mashinsky, wycofała ponad 2 miliony dolarów z rodzimego tokena protokołu CEL w dniu 31 maja, tuż przed zawieszeniem wypłat w czerwcu i złożenie wniosku o upadłość w lipcu.

Rzecznik Maszyńskiego wcześniej wskazywał, że jego wycofanie się zostało zaplanowane z góry, a środki zostały przeznaczone na opłacenie podatku dochodowego wynikającego z zysków z wytworzonych aktywów. W tamtym czasie Mashinsky twierdzi, że nadal miał na platformie zamrożone krypto o wartości 44 milionów dolarów.

Współzałożyciel projektu i były dyrektor ds. strategii, Daniel Leon, również wypłacił znaczną sumę około 7 milionów dolarów, podczas gdy obecny dyrektor ds. technologii Nuke Goldstein wycofał 550 000 dolarów. W sumie dyrektorzy platformy wyciągnęli z platformy kryptowaluty o wartości ponad 17 milionów dolarów na kilka tygodni przed zamrożeniem wypłat.

Agencja US DOC NIST bada bezpieczeństwo, zaufanie do stablecoinów

National Institute of Standards and Technology (NIST) ustalił, że pięć największych monet, które zachowały swój peg, reprezentowało 87% łącznej kapitalizacji rynkowej 20 najlepszych.

National Institute of Standards and Technology (NIST), nieregulacyjna agencja Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych, opublikowała wstępny publiczny projekt podkreślający różne względy bezpieczeństwa w odniesieniu do architektury i implementacji stablecoinów.

Opierając się na badaniu 20 najlepszych stablecoinów w ciągu ostatniego roku, NIST stwierdził, że pięć najlepszych monet, które zachowały swój peg, reprezentowało 87% łącznej kapitalizacji rynkowej 20 najlepszych. Poniżej wymieniono 5 najlepszych stablecoinów opartych na kapitalizacji rynkowej, którym udało się utrzymać swój peg.

Przypadkowo wszystkie pięć tokenów jest powiązanych z dolarem amerykańskim i wykazywały średnią minimalną wartość 0,9934 USD (-0,66 %) i maksymalną minimalną wartość 0,9871 USD (-1,29 %) przez cały czas trwania badania.

NIST zwrócił również uwagę na spiralę śmierci TerraUSD (UST), trzeciego co do wielkości stablecoina pod względem kapitalizacji rynkowej w czasie badania, który stracił swoją pozycję w maju 2022 roku.

Biorąc pod uwagę zaufanie, jakim inwestorzy obdarzyli emitentów stablecoinów, NIST podejrzewa, że ​​twórcy, opiekunowie i menedżerowie systemów stablecoinów mogą wykorzystywać swój uprzywilejowany status, aby być zwodniczym lub złośliwym wobec inwestorów i posiadaczy.

Podsumowując ustalenia, NIST stwierdził:

„Ta analiza bezpieczeństwa wykazała, że ​​dwa stablecoiny, które działają prawie identycznie na rynkach stron trzecich i umożliwiają kupowanie i sprzedawanie towarów za pomocą monet po ustalonej cenie, mogą mieć bardzo różne profile ryzyka”.

Według NIST architektury scentralizowanych finansów (CeFi) są bardziej podatne na problemy z zaufaniem ze względu na większą zależność od ludzkiej wiarygodności, podczas gdy zdecentralizowane finanse (DeFi) są zazwyczaj bardziej podatne na problemy z bezpieczeństwem ze względu na rosnącą złożoność inteligentnego kodu kontraktowego i krytyczną funkcjonalność.

3 października Departament Sprawiedliwości (DOJ) sprzeciwił się wnioskowi Celsiusa o ponowne otwarcie wypłat dla wybranych klientów i sprzedaż jego zasobów stablecoin.

Według amerykańskiego powiernika Departamentu Sprawiedliwości, Williama Harringtona:

„Wnioski są przedwczesne i powinny zostać odrzucone do czasu złożenia Raportu Komisarza. Po pierwsze, wniosek o wycofanie ma na celu impulsywną dystrybucję środków do jednej grupy wierzycieli przed pełnym zrozumieniem zasobów kryptowaluty dłużników.
Kończąc dyskusję, Harrington stwierdził, że wniosek nie powinien być rozpatrywany do czasu złożenia raportu przez eksperta, zauważając, że: „każda dystrybucja lub sprzedaż powinna zostać odroczona do czasu, gdy zainteresowane strony, Powiernik Stanów Zjednoczonych i Sąd będą w stanie podjąć decyzję” o wartości zobowiązań Celsjusza, roszczeń wobec niego, jego aktywów i tego, co „dłużnicy zamierzają faktycznie spłacić swoim wierzycielom”.

Największy udziałowiec Huobi Global sprzedaje swoje udziały firmie About Capital

Udziałowiec większościowy About Capital zamierza między innymi wspierać międzynarodową promocję marki Huobi i ekspansję biznesową.

Giełda kryptowalut Huobi Global ogłosiła, że ​​firma About Capital Management (HK) Co. Ltd z siedzibą w Hongkongu, zajmująca się zarządzaniem aktywami, stała się akcjonariuszem kontrolującym giełdę po udanej transakcji wykupu.

Podczas gdy transakcja o nieujawnionej kwocie stanowi koronę About Capital jako nowego akcjonariusza kontrolnego Huobi, giełda stwierdziła, że ​​podstawowe zespoły operacyjne i zarządzające biznesem nie będą miały wpływu z powodu przejścia.

Jako udziałowiec większościowy, About Capital zamierza wspierać międzynarodowe inicjatywy promocji marki i ekspansji biznesowej Huobi, dodając, że:

„Po pomyślnym wdrożeniu inicjatyw Huobi Global będzie dobrze przygotowana do świadczenia najwyższej jakości usług handlowych i inwestycyjnych dla inwestorów międzynarodowych”.

Firma About Capitals ujawniła również plany zbudowania globalnej rady doradców strategicznych „kierowanej przez czołowe postacie z branży”, wśród innych inicjatyw, takich jak utworzenie funduszu depozytów zabezpieczających i ryzyka oraz środki mające na celu zwiększenie konkurencyjności giełdy.

Wcześniej, w sierpniu, Sam Bankman-Fried, dyrektor generalny giełdy kryptograficznej FTX, zaprzeczył raportowi Bloomberga, który twierdził, że FTX planuje zakup Huobi. Huobi zakończył oświadczenie, podkreślając wyjście z Chin.

14 września Huobi Global stała się trzecią co do wielkości giełdą kryptowalut, która podpisała umowę na rozwój ekosystemu blockchain z południowokoreańskim miastem Busan.

Zgodnie z oficjalnym zapowiedzią Huobi, w ramach partnerstwa firma zapewni wsparcie badawczo-rozwojowe, technologiczne i finansowe dla Cyfrowej Giełdy Walut w Pusan. Ponadto Huobi ma również pomóc w identyfikacji i zatrudnianiu talentów blockchain do lokalnej giełdy w Busan.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx