Tether eliminuje ze swoich rezerw wszelką ekspozycję na papiery komercyjne

Tether eliminuje ze swoich rezerw wszelką ekspozycję na papiery komercyjne

Tether, firma odpowiedzialna za emisję największego stablecoina pod względem kapitalizacji rynkowej USDT, ogłosiła, że ​​całkowicie wyeliminowała papiery komercyjne ze swoich rezerw, co jest od dawna poszukiwanym celem w pierwszych próbach wzmocnienia rezerw skarbowych.

„Komunikat jest częścią nieustających wysiłków Tethera na rzecz zwiększenia przejrzystości, z ochroną inwestorów w centrum zarządzania rezerwami Tethers” – czytamy w komunikacie Tether.

CTO Tether, Paolo Ardoino, był cytowany na początku tego roku, mówiąc, że firma zamierza zmniejszyć swoją ekspozycję na papiery komercyjne do końca 2022 roku.

Osiągnięcie tego celu wymagało wyeliminowania aktywów komercyjnych o wartości ponad 30 miliardów dolarów, które według Tethera udało się osiągnąć „bez żadnych strat”, co zdaniem dostawcy stablecoinów jest „dowodem na to, jak rezerwy Tethers są zarządzane konserwatywnie i profesjonalnie. ”

Większość wcześniej posiadanych aktywów komercyjnych została zastąpiona inwestycjami w amerykańskie bony skarbowe (T-Bills), przy czym firma wskazała, że:

​​„W ostatnim kwartale firma zwiększyła swoją bezpośrednią ekspozycję na amerykańskie bony skarbowe o ponad 10 miliardów dolarów”.

Przeczytaj także: Współpraca firm Microsoft i Meta – wprowadzają aplikacje Office 365 do Metaverse

Tether pracuje nad poprawą przejrzystości dla opinii publicznej po latach nieprzejrzystych praktyk biznesowych i pytań dotyczących stanu swoich rezerw.

W październiku 2021 r. Bloomberg opublikował artykuł spekulujący, że Tether mógł mieć znaczną ekspozycję na chińskie papiery komercyjne w czasie, gdy rynek nieruchomości w tym kraju był na skraju załamania.

„Zmniejszenie papierów komercyjnych do zera pokazuje zaangażowanie Tethera w wspieranie swoich tokenów najbezpieczniejszymi rezerwami na rynku. To krok w kierunku jeszcze większej przejrzystości i zaufania, nie tylko dla Tethera, ale dla całej branży stablecoin” – powiedziała firma.

W ramach ugody z biurem prokuratora generalnego Nowego Jorku Tether zaczął publikować kwartalne zaświadczenia o swoich rezerwach stablecoina w maju 2021 r.

W sierpniu tego roku emitent stablecoina nawiązał współpracę z BDO Italia w celu przeprowadzania regularnych przeglądów i poświadczeń swoich rezerw w dolarach jako sposobu na zwiększenie zaufania po implozji algorytmicznego stablecoina TerraUSD na początku tego roku, co wywołało efekt zarażenia, który rozprzestrzenił się na ekosystem kryptograficzny.

30 września firma ogłosiła, że ​​jej udziały w papierach komercyjnych wynoszą poniżej 50 mln USD, a wyeliminowanie tych udziałów do zera zajęło firmie mniej niż dwa tygodnie.

Tether od dłuższego czasu zmaga się z krytyką i znajduje się pod lupą mediów i nadzorców rynkowych. Dlatego wartym zauważenia jest fakt, że naprawia swoje błędy, pokazuje to publicznie i chce kroczyć drogą budującą zaufanie klientów. O to właśnie chodzi 🙂

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx