Pierwszy Bitcoin ETP na Bliskim Wschodzie będzie notowany na giełdzie NASDAQ DUBAI w ZEA

Pierwszy Bitcoin ETP na Bliskim Wschodzie będzie notowany na giełdzie NASDAQ DUBAI w ZEA

Aktywność związana z kryptowalutami na Bliskim Wschodzie rośnie, ponieważ globalna integracja technologii blockchain i zasobów cyfrowych nadal rozszerza się na każdą jurysdykcję na świecie.

W środę firma 21 Shares, globalny dostawca produktów do handlu kryptowalutami (ETP), zadebiutowała w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA). Nowy produkt przeznaczony do handlu -Bitcoin ETP – jest obecnie dostępny na międzynarodowej giełdzie finansowej Nasdaq Dubai pod nazwą -ABTC.

ETP – Exchange Traded Products – Certyfikaty strukturyzowane – to instrumenty finansowe, których zachowanie się zależy od zmiany ceny instrumentu bazowego np. indeksów giełdowych, surowców, koszyków akcji czy innych instrumentów finansowych. W zależności od konstrukcji certyfikatów może to oznaczać, że w zależności od zachowania się instrumentu bazowego kurs certyfikatu spadnie lub wzrośnie. 

Nowy produkt jest fizycznie i w pełni zabezpieczony przez Bitcoina z dźwignią 1:1. Według współzałożyciela i dyrektora generalnego 21Shares, Hany’ego Rashwana, podstawowe kryptoaktywa są przechowywane w portfelu offline, aby zapewnić większe bezpieczeństwo.

Wejście na rynek ZEA jest kamieniem milowym dla 21 Shares, pierwszej inicjatywy biznesowej firmy na Bliskim Wschodzie. Wejście na Nasdaq Dubai oznacza, że ​​spółki ETP są obecnie notowane na łącznie 12 giełdach, w tym SIX Swiss Exchange, Deutsche Börse, EuroNext, BXSwiss, Wiener Börse, Quotrix, Gettex, Börse Stuttgart, Börse München, Börse Düsseldorf i Nasdaq.

Według Rashwana Niemcy i Szwajcaria stanowią obecnie dwa największe rynki dla kryptowalut ETP 21Shares w Europie.

„Jeśli chodzi o MENA, spodziewamy się dużego zainteresowania, biorąc pod uwagę przyjazny dla kryptowalut charakter regionu” – powiedział Rashwan, dodając, że ZEA otrzymały więcej kryptowalut niż jakikolwiek inny kraj arabski w 2021 r.

„Wysoki poziom zainteresowania i przyjaznej atmosfery dla kryptowalut na Bliskim Wschodzie uczyniła z niego doskonały rynek dla ekspansji 21 Shares.”

Nasdaq Dubai jest także domem dla nie wspieranej fizycznie przez Bitcoina ETP, która została wydana przez kanadyjskiego zarządzającego funduszami inwestycyjnymi 3iQ w 2021 r., notowana pod oznaczeniem QBTC.

Przeczytaj także: JPMorgan i Visa łączą siły, przygotowując grunt pod pojedynek ze SWIFT

BNY Mellon otwiera korytarz płatniczy między Egiptem a Chinami

MENA BNY Mellon, największy na świecie bank powierniczy, ogłosił, że „z powodzeniem ułatwił pierwszą w swoim rodzaju, w pełni przejrzystą transakcję płatniczą między Egiptem a Chinami”.

Płatność została dokonana za pomocą nowej usługi SWIFT Go, przy czym BNY Mellon pośredniczył w transakcji pomiędzy bankiem przekazującym QNB Al Ahli Egypt, a bankiem będącym beneficjentem Shanghai Pudong Development Bank.

Zgodnie z komunikatem, cały proces został zakończony w mniej niż trzy godziny, co stanowi znaczną poprawę w porównaniu z ponad dwoma dniami, które wcześniej zajmowały transakcje transgraniczne między Egiptem a Chinami.

„Cieszymy się, że możemy wprowadzić opłacalne rozwiązania, które poprawią jakość płatności” — powiedziała Isabel Schmidt, współdyrektor ds. produktów płatności globalnych w BNY Mellon. „Dzięki tej współpracy nasi klienci w regionie zobaczą szereg korzyści, w tym większą prędkość, bardziej przewidywalne opłaty i większe bezpieczeństwo”.

BNY Mellon stał się pierwszym amerykańskim bankiem, który wspiera SWIFT Go.

11 października bank ujawnił, że umożliwiać klientom przechowywanie ich aktywów w kryptowalutach wraz z tradycyjnymi inwestycjami na tej samej platformie – stając się pierwszym dużym bankiem amerykańskim, który występuje z taką ofertą.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx