Zmienność Bitcoina jest słabiutka – możliwe wzrosty przed nami

Zmienność Bitcoina jest teraz niższa niż zarówno Nasdaq, jak i S&P 500 a to może oznaczać przyszłe wzrosty

W poszukiwaniu pozytywnej strony bocznej akcji cenowej Bitcoina jaką mamy od czerwca, dostawca danych z rynku kryptowalut, Kaiko, opublikował raport pokazujący, że zmienność Bitcoina jest obecnie mniejsza od Nasdaq, jak i S&P 500.

„Po raz pierwszy od 2018 r. 20-dniowa zmienność Bitcoina spadła poniżej indeksów giełdowych Nasdaq i S&P 500” – czytamy w raporcie Kaiko, zauważając, że jego zmienność spadła o ponad 40% w porównaniu z najbardziej niestabilnym punktem w lutym tego roku.

Firma Kaiko podkreśliła, że ​​zmienność Bitcoina często spada poniżej zmienności Nasdaq, ponieważ indeks „zawiera bardziej ryzykowne akcje technologiczne i ma tendencję do ściślejszej korelacji z rynkami kryptograficznymi”.

Według Kaiko, spadek poniżej zmienności zarówno na Nasdaq, jak i S&P jest mniej powszechny i ​​zazwyczaj występuje w pobliżu znaczącego lokalnego dna.

„BTC i ETH spadły już odpowiednio o 58% i 64% od początku roku, a wielu analityków wskazuje na wyczerpanie sprzedawców i brak wyraźnych katalizatorów jako przyczyny niedawnej odporności BTC na zawirowania na rynku akcji” – podała firma zajmująca się danymi.

„Dane Kaiko pokazują, że jest to najdłuższy okres od 2018 roku, w którym BTC był bardziej niestabilny niż Nasdaq 100”.

Przeczytaj także: Kobiety są optymistycznie nastawione do kryptowalut pomimo spowolnienia w 2022 r – wyniki ankiety

Podczas wtorkowego handlu indeks zmienności Cboe (VIX), który mierzy wahania cen w S&P 500, spadł z nieco poniżej 30 do 28,53 w momencie pisania tego tekstu. Sugeruje to, że chociaż sytuacja nieco się poprawiła, na tradycyjnych rynkach występuje podwyższona niepewność, ryzyko i strach. Od początku roku VIX wzrósł o 12,23 punktów bazowych.

Podobnie indeks zmienności Nasdaq-100 (VOLQ) odnotował spadek podczas handlu we wtorek, spadając z 34 do 32,76, ale od początku roku utrzymuje się o 15,4 punktu bazowego.

Zmienność na rynkach może się odrodzić, według Jeffa O’Connora, szefa struktury rynku w obu Amerykach, dla Liquidnet, który powiedział, że:

„W miarę zbliżania się sezonu zarobkowego, działy handlu raz na generację stają w obliczu trudności, gdy warunki gospodarcze się zaostrzają. ”

Oprócz zwiększonego ryzyka, O’Connor wskazał, że rynki nie zachowują się tak, jak miało to miejsce w przeszłości, tak jak VIX „siedząc na wysokich poziomach, ale nie wywołując historycznej reakcji na ruchy o 3%+ w głównych indeksach giełdowych. ”

„Rynek przyzwyczaił się do rzeczywistej zmienności cen, niemalże odczuł na nią wrażliwość. A dzikie ruchy znacznie utrudniają warunki handlowe” – powiedział O’Connor.

Wzrost trudnych warunków handlowych spowodował, że „historyczne” poziomy gotówki znalazły się na uboczu, według O’Connor, co doprowadziło do spadku dostępnej płynności, powodując ogólny wzrost kosztów handlu.

„Tło makro będzie musiało się znacząco zmienić, aby tradycyjni menedżerowie finansowi mogli wyprowadzić się ze swoich schronów. Ale przy tak dużej ilości gotówki na uboczu, kiedy inflacja i szczyty stóp procentowych zaczynają sygnalizować szczyt, powrót na rynki może być wybuchowy” – ostrzegł O’Connor.

Decyzja Rezerwy Federalnej o podwyżce stóp w przyszłym miesiącu może potencjalnie przywrócić zmienność na rynku kryptowalut, ale ogólnie rzecz biorąc, inwestorzy zaczynają wykazywać rosnący optymizm co do przyszłości Bitcoina, zwłaszcza jeśli dolar amerykański nadal będzie spadał.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze