Kobiety są optymistycznie nastawione do przyszłości kryptowalut

Kobiety są optymistycznie nastawione do kryptowalut pomimo spowolnienia w 2022 r – wyniki ankiety

Niedawne badanie przeprowadzone przez platformę handlu kryptowalutami i inwestycyjną BlockFi przyniosło kilka interesujących wyników, ponieważ pokazało, że płeć piękna w Stanach Zjednoczonych optymistycznie jest nastawiona do przyszłości kryptowalut pomimo ich fatalnych wyników w 2022 roku.

Ankieta – która została przeprowadzona za pośrednictwem zewnętrznego panelu ankietowego 20 września i obejmowała 1075 Amerykanek identyfikujących kobiety w wieku od 18 do 65 lat – miała na celu zebranie opinii Amerykanek na temat ich obecnych motywacji, zachowań i predyspozycji związanych z kryptowalutami inwestowanie i dobre samopoczucie finansowe.

Ogólnie rzecz biorąc, panie pozostają bardziej niechętne do inwestowania w branżę kryptowalut w porównaniu z mężczyznami, a 77% respondentów postrzega kryptowaluty jako ryzykowną inwestycję. Dziesięć procent ankietowanych wskazało, że wybrało krypto jako swoją pierwszą inwestycję, przy czym 17% kobiet z pokolenia Y i 11% kobiet z pokolenia Z należy do tej kategorii.

Kobiety i kryptowaluty

Siedem procent Gen-Xers – w tym osoby urodzone w latach 1965-1980 – również zidentyfikowało krypto jako swoją pierwszą inwestycję, co było zaskoczeniem dla badaczy, ponieważ ci respondenci mieli więcej czasu na zainwestowanie w inne klasy aktywów przed pojawieniem się kryptowalut.

„Najnowsza edycja danych z ankiety BlockFi Women x Crypto pokazuje, że wiele kobiet poszukuje rynków kryptograficznych, aby dokonać pierwszej inwestycji” – powiedziała Flori Marquez, założycielka i dyrektor operacyjny BlockFi.

„I podczas gdy młodsze, cyfrowo rodzime pokolenia są bardziej skłonne do przyjęcia kryptowalut, Gen X i Baby Boomers są również otwarte na uczestnictwo”.

Przeczytaj także: Interpol otwiera departament – w Metaverse

Jedna trzecia (33%) ankietowanych kobiet wskazała, że cel emerytalny był używany jako pierwszy punkt wejścia na rynek kryptograficzny, podczas gdy jedna czwarta (25%) respondentów stwierdziła, że ​​jeszcze nie zainwestowała w tę klasę aktywów .

Patrząc w przyszłość, więcej niż jedna piąta (22%) stwierdziła, że ​​zamierza kupić krypto w ciągu przyszłego roku, a 20% kobiet z pokolenia Z nazywa Bitcoin „najlepszą inwestycją długoterminową”, między innymi w szeregu opcji inwestycyjnych, które obejmowały nieruchomości i indywidualne zapasy.

Posiadacze kryptowalut wskazali również na wysoki poziom odporności na trwającą słabość na rynku, a 69% respondentów, którzy obecnie posiadają krypto, mówi, że „trzymają kryptowaluty i czekają”.

Główny obszar zainteresowania ujawniony przez ankietę dotyczy idei powitania kobiet w społeczności kryptograficznej. Tylko 21% ankietowanych deklaruje, że czują się mile widziani w społeczności, podczas gdy większość (52%) nie ma pewności, co wskazuje na „brak wiedzy na temat społeczności, a nie postrzeganie tego jako nieprzyjemnego” – czytamy w raporcie.

Ponadto badanie wykazało, że jedna na cztery kobiety stwierdziła, że ​​nie jest pewna swojej strategii inwestycyjnej na rzecz budowania bogactwa, podczas gdy prawie połowa (45%) czuje się bezpieczna finansowo.

Ogólnie rzecz biorąc, Marquez zasugerowała, że trwający kryzys na rynku kryptowalut to idealny czas, aby branża pracowała nad powiększaniem swoich szeregów kobiet-hodlerek.

„Jak wielu zauważyło, najlepiej buduje się podczas bessy. Niezbędne jest, abyśmy wykorzystali ten czas do tworzenia produktów i społeczności, które są otwarte dla wszystkich inwestorów. Podsumowując, wizja BlockFi polega na przyspieszeniu globalnego dobrobytu i dąży do tego, aby wszyscy czuli się mile widziani, niezależnie od tego, gdzie znajdują się w swojej podróży kryptograficznej.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze