Bitcoin rośnie powyżej 19,6 tys. USD – DXY na 3 tygodniowych minimach

4 516

Cena Bitcoina wzrasta powyżej 19,6 tys. USD, gdy siła dolara amerykańskiego spada do minimum od 3 tygodni

Słabość dolara jest doskonałą i natychmiastową pożywką do wzrostu kursu ryzykownych aktywów w tym dla Bitcoina.

Bitcoin (BTC) powrócił do lokalnych maksimów na otwarciu Wall Street 25 października, gdy analitycy nerwowo spoglądali na górników.

DXY zapewnia natychmiastową ulgę dla BTC

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView pokazały, że BTC/USD rośnie, stanowiąc skromne wyzwanie dla oporu, wciąż nie mogąc uciec od ustalonego zakresu handlowego.

Akcje amerykańskie również nieznacznie wzrosły, a indeksy S&P 500 i Nasdaq Composite Index wzrosły odpowiednio o 1% i 1,3% w momencie pisania tego tekstu.

Indeks dolara amerykańskiego (DXY) z kolei stracił w tym dniu na wartości, spadając do najniższych poziomów od 6 października i zapewniając potencjalne korzyści dla ryzykownych aktywów.

Dla day-traderów kurs Bitcoina pozostał niezmieniony przy ciągłym braku realnej zmienności. Popularny analityk na Twitterze Crypto Tony podkreślił znaczące poziomy zasięgu wzrostu, z 18 900 USD jako ważną strefą do utrzymania.

Trader Crypto Ed w międzyczasie ujawnił, że „wciąż czeka” na korektę do tego poziomu, po czym nastąpi odbicie powyżej 19 100 $.

„Może nawet zejść nieco niżej, a potem wrócić tutaj ” – powiedział w aktualizacji na YouTube.

Wcześniej komentatorzy ujawniali podejście wyczekujące do rynku, z szacunkami wybicia od dwóch do ośmiu tygodni.

Przeczytaj także: Giełda w Tel Awiwie tworzy platformę kryptograficzną – to samo musi zrobić warszawska GPW

Górnicy pod obserwacją

Ryzyko spadkowe w międzyczasie mocno koncentrowało się na górnikach.

Ze stopą haszowania na najwyższym poziomie w historii, ale ceną spotową na najniższym od prawie dwóch lat, górnicy nadal walczą z największymi ograniczeniami zysków w historii. Niektórzy ostrzegali, że wkrótce mogą zostać zmuszeni do sprzedaży zgromadzonych tokenów, aby pokryć wydatki.

W dedykowanym artykule badawczym na ten temat, Caue Oliveira, główny analityk sieciowy w BlockTrends, zwrócił w szczególności uwagę na cenę haszowania – dochód górników na eksahash.

„W tej chwili hashprice, jako znany jest wskaźnik, osiągnęła 66 500 USD, co jest najniższą wartością, jaką kiedykolwiek zarejestrowano” – wyjaśnił.

„Całkowite przychody znacznie odbiegały od średniego rocznego wzrostu. To, co wspólne u wszystkich niedźwiedzi, ale z jedną różnicą: koszty utrzymania działalności.”

We wrześniu saldo BTC publicznych górników wyniosło łącznie 34 509 BTC, co stanowi dużą transzę płynności, która „może zostać uwolniona w miarę utrzymywania się presji górniczej”, skomentował analityk rynku Sam Rule.

„Bitcoin może skapitulować do przedziału od 10 000 do 18 000 USD, napędzany ostateczną wyprzedażą przez górników. Coś, na co zdecydowanie przygotowuję się psychologicznie” – dodał długoletni analityk Tuur Demeester.

Biorąc jednak pod uwagę fakt, że górnicy wychodzą z fazy kapitulacji w sierpniu, dane sugerują, że nawet przedłużona dystrybucja monet niekoniecznie wpływa negatywnie na akcję cenową.

Na przykład na początku 2021 r., po tym, jak BTC/USD osiągnął rekordowy poziom w 2017 r., górnicy rozpoczęli masowe ćwiczenie realizacji zysków, co nie powstrzymało Bitcoina, ponieważ w kwietniu tego roku osiągnął szczyt 58 000 USD.

Według firmy analitycznej sieci Glassnode, ​​około 30 000 BTC opuściło portfele górników w styczniu.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze