Zjednoczone Emiraty Arabskie chcą być przyjazne dla branży kryptowalut

1 363

Dubai Financial Services Authority wprowadza nowe regulacje związane z tokenami inwestycyjnymi, dzięki którym Zjednoczone Emiraty Arabskie staną się jednym z najbardziej przyjaznych miejsc dla zwolenników kryptowalut.

Nowe regulacje zostały wprowadzone jako odpowiedź na oczekiwania inwestorów. Dodatkowo wpłyną korzystnie na rozwój cyfrowych finansów i nowych technologii.

Czym są tokeny inwestycyjne?

Zgodnie z nowymi przepisami wprowadzonymi przez Dubai Financial Services Authority (DFSA), określenie tokeny inwestycyjne będzie dotyczyło tokenów bezpieczeństwa (zobacz również: Security Tokens w świetle prawa) i tokenów pochodnych.

Regulacje korzystne dla krypto inwestorów

Wprowadzenie nowych regulacji zwiększy bezpieczeństwo inwestorów, a jednocześnie sprawi, że prowadzenie działalności w tym sektorze będzie odbywało się zgodne z obowiązującymi przepisami. Jednocześnie jest to dopiero początek działań związanych z rynkiem kryptowalut, jakie w najbliższym czasie planuje przeprowadzić Dubai Financial Services Authority. Kolejnym krokiem może być uregulowanie kryptowalut i popularnych stablecoinów.

Co to jest DFSA?

Dubai Financial Services Authority to niezależny organ regulacyjny działający w Dubaju. Odpowiada za monitorowanie rynku i przyznawanie licencji firmom, które chcą działać w branży finansów. Dodatkowo DFSA zarządza ustawą Markets Law 2012, która reguluje rynek finansowy.

Kolejne plany DFSA związane z rynkiem kryptowalut mają zostać ogłoszone jeszcze w tym roku.

Zjednoczone Emiraty Arabskie na rynku kryptowalut

Wprowadzenie nowych regulacji i zapowiedź dalszych prac to kolejny krok, jakie w ostatnich latach Zjednoczone Emiraty Arabskie zrobiły w celu stania się przyjaznym miejscem dla inwestorów. Co ciekawe już w 2018 roku w Abu Dhabi uruchomiono pierwszy autorski blockchain, o czym pisaliśmy w artykule: Abu Dhabi Port uruchamia własny blockchain dla ulepszenia wymiany handlowej. Rok później podczas posiedzenia Komitetu Wykonawczego Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich omawiano pilotażowy program, którego efektem miała być pierwsza arabska kryptowaluta. Pod koniec 2019 roku doradca finansowy Nigel Green przewidział natomiast przyśpieszenie adopcji kryptowalut w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (więcej informacji znajdziesz w artykule: Doradca majątkowy zarządzający 10 miliardami $: Zaangażowanie instytucji rozpocznie krypto-boom!).

Komentarze