Zdaniem Wozniaka bitcoin jest lepszy niż złoto

Steve Wozniak po raz kolejny podtrzymał swoje zdanie w sprawie bitcoina. Chociaż jednak uważa BTC za coś wyjątkowego i lepszego niż złoto, to wciąż nie zainwestował w kryptowaluty żadnych pieniędzy.

Argumenty, które zdaniem Wozniaka przemawiają na korzyść BTC to między innymi łatwiejszy proces wydobycia i brak konieczności prowadzenia czasochłonnych poszukiwań, co ma miejsce w przypadku złota.

Czy bitcoin pozostanie z nami na dłużej?

Słynny inżynier (Steve Wozniak to nie tylko współzałożyciel Apple, ale też projektant i konstruktor jednych z pierwszych komputerów osobistych) uznał bitcoina za matematyczny cud. Co ciekawe Wozniak wciąż zachwala właściwości BTC pomimo tego, że sam nie inwestuje w niego pieniędzy:

„Gold is limited and you have to look for it. Bitcoin is the most amazing mathematical miracle. I do not invest in Bitcoin, but I believe it’s here to stay.”

Kiedy bitcoin zastąpi złoto?

Co prawda jeszcze daleka droga do tego, aby bitcoin mógł konkurować ze złotem, ale z każdym rokiem pojawiają się kolejne informacje przemawiające na korzyść kryptowaluty. Pokazują one, że w przyszłości BTC rzeczywiście może prześcignąć złoto. Już teraz wybierają go takie firmy inwestycyjne jak SkyBridge Capital (Bitcoin czy złoto? Ta instytucja dokonała już wyboru). Podobnego zdania jest między innymi miliarder Ricardo Salinas Pliego, który uważa, że BTC spokojnie zasługuje na miano współczesnego złota (Ricardo Salinas Pliego hodlerem BTC). Co ciekawe Ken Moelis (założyciel banku Moelis & Company) doszedł niedawno do wniosku, że ludzie oszaleli na punkcie kryptowalut tak samo, jak w 1848 na punkcie złota.

Dlaczego BTC jest lepszy od złota?

Przewagę najpopularniejszej kryptowaluty nad złotem widać przede wszystkim w tym, że można ją łatwo przetransportować lub ukryć, co w przypadku złotych sztabek lub monet jest bardziej kłopotliwe. Dodatkowo nie trzeba się obawiać, że zostanie się oszukanym przy zakupie lub martwić ewentualnymi problemami ze spieniężeniem BTC. W razie potrzeby można nim też łatwo zapłacić za zakupy.

Komentarze