Zdaniem chińskiego Sądu Najwyższego Bitcoin ma wartość ekonomiczną

3 505

Obecna sytuacja na rynku niektórym osobom może kojarzyć się z tym, co działo się po wielokrotnie ogłaszanych chińskich banach Bitcoina. Tym razem jednak Państwo Środka nie ma nic wspólnego ze spadkami, a jakby tego było mało, chiński Sąd Najwyższy pozytywnie zaskoczył wszystkich entuzjastów kryptowalut.

Tamtejszy Najwyższy Sąd Ludowy… docenił wartość BTC! Zgodnie z oficjalnym stanowiskiem najstarsza kryptowaluta ma „pewną wartość ekonomiczną”.

Cyfrowe aktywo prawnie chronione

Co więcej, uznano Bitcoina za wirtualne aktywo, które posiada atrybuty własności, dzięki czemu może być chronione przez chińskie prawo. Taka decyzja budzi ogromne zaskoczenie, szczególnie że w ubiegłym roku Chiny po raz kolejny zbanowały BTC i inne kryptowaluty. To właśnie dlatego miał miejsce Exodus górników bitcoin z Chin. Kierunek: Teksas, co doprowadziło do upadku Chin jako lidera hash rate.

Opinia chińskiego sądu na temat Bitcoina

W oficjalnym orzeczeniu chińskiego Najwyższego Sądu Ludowego stwierdzono, że wypracowano jednolitą opinię na temat sytuacji prawnej Bitcoina i uznano go za własność wirtualną. (…) Bitcoin ma pewną wartość ekonomiczną i zgodnie z atrybutami własności, do jego ochrony stosuje się zasadę prawa własności.

„In actual trial practice, the People’s Court has formed a unified opinion on the legal position of bitcoin, and identified it as virtual property. (…) Bitcoin has a certain economic value and according to the attributes of property, the rule of law of property rights is applied for protection”.

Decyzja na razie nie wpłynęła na stanowisko rządu, który jest zdecydowanym przeciwnikiem kryptowalut. Zamiast tego od wielu miesięcy skupia się na promowaniu swojego kontrowersyjnego CBDC (centralnej waluty banku centralnego). Więcej informacji na temat cyfrowego juana znajdziesz w artykule: Chiny opublikowały whitepaper cyfrowego juana.

Co sądzisz o zaskakującej decyzji chińskiego sądu? Czy może to oznaczać początek zmian w podejściu Państwa Środka do rynku kryptowalut? Biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku i panikę panującą wśród inwestorów przydałoby się więcej pozytywnych informacji…

Może Cię zainteresować:

Komentarze