Założyciele upadłego Three Arrows Capital budują nową giełdę kryptowalut. „To jakiś ponury żart”

3 529

Umarł król, niech żyje król!

Założyciele upadłego funduszu hedgingowego Three Arrows Capital (3AC), Su Zhu i Kyle Davies, planują skorzystać na ostatnich bankructwach na rynku kryptowalut, kładąc fundamenty pod nową giełdę o roboczej nazwie GTX. Portal The Block wszedł w posiadanie informacji, że założyciele próbują pozyskać 25 milionów dolarów w celu sfinansowania swojego projektu.

Nowe szaty króla kryptowalut

Nowa platforma ma na celu wykorzystanie upadku giganta giełdowego FTX, który pozostawił ponad milion wierzycieli bez należnych im środków. GTX oferuje depozytariuszom możliwość przeniesienia swoich roszczeń z FTX na giełdę GTX i otrzymanie natychmiastowego kredytu w tokenie o nazwie USDG. Nazwa giełdy nawiązuje nawet do FTX, a według jednej z prezentacji do której dotarł The Block, otwiera się ona wierszem „ponieważ litera G następuje po literze F”.

Założyciele 3AC łączą siły z Markiem Lambem i Sudhu Arumugamem, twórcami CoinFlex, innej giełdy kryptowalut która obecnie jest w trakcie restrukturyzacji. Zespół dyrektorów GTX składa się również z kilku dyrektorów CoinFlex, w tym z generalnego radcy prawnego i dyrektora technologicznego firmy. GTX wykorzysta technologię CoinFlex do stawiania giełdy, a zespół prawny będzie odpowiedzialny za nadzorowanie przyjmowanych roszczeń związanych z ostatnimi bankructwami na rynku krypto, takimi jak FTX, Celsius, Voyager, czy…Three Arrows Capital (sic!).

Czy w tym szaleństwie jest metoda?

Fundusz 3AC był jednym z największych funduszy hedgingowych w branży aż do momentu implozji ekosystemu Terra latem ubiegłego roku. Po tym incydencie firma znalazła się niezwykle trudnej sytuacji finansowej. Three Arrows Capital złożył wtedy wniosek o upadłość zgodnie z amerykańskimi przepisami, Zhu i Davies zapadli się pod ziemię, a firma doradcza Teneo zajęła się likwidacją pozostałych aktywów znajdujących się w posiadaniu funduszu.

Owiane licznymi kontrowersjami bankructwo, oskarżenia padające w kierunku Daviesa i Zhu o brak kooperacji w postępowaniu upadłościowym sprawiają, że wiele osób zadaje sobie pytanie o prawdziwe intencje obydwu panów i kwestionuje szanse powodzenia ich nowego dziecka. W komentarzach panuje atmosfera niedowierzania, padają też sugestie że może być to po prostu ponury żart. Nie jest to jedyna kontrowersyjna decyzja prominentnych postaci ze świata kryptowalut.

Sami twórcy Three Arrows Capital ucinają spekulacje i planują uruchomienie giełdy GTX najszybciej ja kto możliwe i szacują wartość całkowitą rynku roszczeń na około 20 miliardów dolarów amerykańskich.

Może też Cię zainteresować:

Komentarze