Justin Sun chce kupić aktywa DCG za 1 miliard USD. Ma w tym interes?

2 265

Założyciel TRON rozważa zakup części aktywów DCG

Justin Sun, założyciel jednego z największych blockchainów TRON, mógłby wydać 1 miliard dolarów ze swoich środków na zakup części aktywów Digital Currency Group (DCG), zgodnie z raportem Reutersa z 13 stycznia. Sun powiedział, że mógłby wydać tę kwotę na zakup części aktywów DCG „w zależności od oceny ich sytuacji”.

Szacunki z 2021 roku sugerują, że DCG jest wyceniane na około 10 miliardów dolarów i że grupa zarządza aktywami o wartości 50 miliardów dolarów. Tymczasem według analityków wartość netto firm Suna wynosi od 250 milionów do 3 miliardów dolarów, w zależności od tego, czy wspomniane szacunki obejmują zarówno kryptowaluty, czy też tradycyjne aktywa.

Nie wiadomo jednak które aktywa Sun rozważa zakupić, ani czy Digital Currency Group zgodzi się na taką transakcję.

Pokerowa twarz i zakulisowe gry

Obie firmy związane z Sunem i DCG stoją przed poważnymi wyzwaniami. Spółka zależna DCG, Genesis, ogłosiła, że ​​zwolni 30% swojego personelu na początku tego miesiąca z powodu warunków rynkowych. Ma też problemy z amerykańskim regulatorem, jako że Komisja ds Papierów Wartościowych i Giełd wytoczyła jej proces o naruszenie interesów konsumentów z powodu fiaska programu Gemini Earn.

Natomiast Huobi, azjatycka giełda kryptowalut której Sun jest doradcą ogłosiła, że ​​w tym tygodniu zwolni 20% swojego personelu, a sam „doradca” przelewa wielomilionowe kwoty z Binance do Huobi.

Próby rozbudowywania imperium Słońca

Sun próbował już kupić aktywa należące do FTX i Credit Suisse pod koniec 2022 roku. Osobiście jest znany z bycia założycielem i byłym dyrektorem generalnym TRON, nie pełni już jednak żadnej oficjalnej roli przywódczej w tym projekcie. Mimo to jego zainteresowanie rynkiem kryptowalut pozostaje silne.

Próba zakupu aktywów Digital Currency Group może być kolejnym przykładem dążeń do rozszerzenia przez niego wpływu na rynek kryptowalut. DCG jest jednym z największych wielorybów w branży kryptowalut, a zakup części ich aktywów przez Suna mógłby umocnić jego pozycję jako ważnego gracza.

Jednocześnie jego powiązania z Huobi i Genesis, które obecnie zmagają się z problemami, stawiają pod znakiem zapytania całą sytuację. Obie firmy zwolniły swój personel w ciągu ostatniego miesiąca oraz borykają się z innymi problemami, co może wskazywać na trudności finansowe. Czy Sun ratuje swój tyłek? A może całe to zamieszanie to jedynie stunt PR-owy?

Czas pokaże, czy jego próba zakupu aktywów Digital Currency Group zakończy się sukcesem, czy też pozostanie tylko propozycją.

Może też Cię zainteresować:

Komentarze