Wzrosty bitcoina okiem najlepszego tradera na Bitfinex | Ostrzeżenie dla traderów BTC!

8 798

Wzrosty bitcoina okiem wieloryba? Najlepszy trader Bitfinexa nie jest przekonany, jakoby BTC znajdował się na krawędzi nowego, długoterminowego rajdu byków. Jakie argumenty przytacza w tej sprawie?

Anonimowy wieloryb, znany w branży jako Joe007, to topowy trader na giełdzie Bitfinex. Tylko w ciągu ostatnich dwóch miesięcy Joe007 zaliczył łącznie 20 milionów dolarów zrealizowanych zysków.

Wielu analityków kryptowalutowych twierdzi, że bitcoin może w tym roku przekroczyć rekordowe maksima. Poza tym rynek zdaje się znajdować w lekkiej konsternacji spowodowanej pytaniem o to, jaki wpływ na cenę BTC miał, ma bądź będzie miał majowy halving. Joe nie wierzy w te nadzieje i wątpi, czy przekroczenie poziomu 10 000$ stanie się impulsem do niezahamowanego rajdu kursu „to the moon”:

Nie ma FIAT-ów, nie będzie wzrostów

Joe007 twierdzi, że najważniejszą rzeczą, którą należy śledzić to ilość FIAT-ów napływających na rynki kryptowalut. Póki co, aktualne ilości nie wyrywają z butów.

Trader wskazuje w tym miejscu na kapitalizację rynkową stablecoina Tether, który jest często używany jako barometr tego, ile gotówki trafia do przestrzeni kryptowalut.

W rzeczywistości nie ma dużego wzrostu [w Tether] od lipca ubiegłego roku. To bardzo trudne do wytłumaczenia z punktu widzenia rynku byka, w środku którego się znajdujemy.

Innym podstawowym czynnikiem, który przyciąga uwagę traderów kryptowalut, jest wg Joe007 jedynie rynkowy szum.

Uwierzę w to, kiedy zobaczę, jak płyną FIAT-y. Cała reszta to tylko szum. Może to wydawać się ekscytujące dla noobów, ale ja słyszałem to już tysiące razy na wszystkich etapach cyklu rynkowego. To nic nie znaczy.

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Zapraszamy do dyskusji.

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze