Wyre wprowadza limit wypłat do 90% środków dla wszystkich użytkowników

2 137

Wyre wprowadza limit wypłat do 90% środków dla wszystkich użytkowników

Wyre to firma świadcząca szereg usług związanych z płatnościami i kryptowalutami. Według swojej strony internetowej platforma koncentruje się na ułatwianiu firmom akceptowania płatności globalnych, wymiany walut i dostępu do innych usług finansowych. Niektóre z konkretnych produktów i usług oferowanych przez firmę obejmują:

  • Transgraniczne rozwiązania płatnicze: firma zapewnia platformę, która umożliwia firmom szybkie i tanie wysyłanie i odbieranie płatności globalnych.
  • Giełda kryptowalut: firma prowadzi giełdę kryptowalut, która pozwala użytkownikom kupować i sprzedawać różne aktywa cyfrowe, w tym Bitcoin, Ethereum i Litecoin.
  • Interfejs API płatności: platforma oferuje interfejs API (interfejs programowania aplikacji), który umożliwia firmom integrację usług płatniczych i wymiany walut z ich własnymi platformami.
  • Usługi Escrow: firma świadczy usługi Escrow dla kupujących i sprzedających, którzy potrzebują ochrony w transakcjach online.

Ogólnie rzecz biorąc, Wyre ma na celu ułatwienie firmom i osobom fizycznym dostępu do usług finansowych i zarządzania pieniędzmi w cyfrowym świecie.

Ostatnie wiadomości dotyczące tej platformy finansowej nie napawają optymizmem.

Przeczytaj także : Co stanie się z XRP, jeśli Ripple wygra pozew przeciwko SEC?

Limit wypłat do 90 % środków dla wszystkich

Okazuje się, że firma Wyre nałożyła dzienny limit wypłat, powołując się na „najlepszy interes swoich klientów”.

Platforma płatności Crypto Wyre zmodyfikowała swoją politykę wypłat, i ograniczyła użytkownikom możliwość wypłaty do 90% swoich aktywów. Zaledwie kilka dni wcześniej dwóch byłych pracowników tej firmy zasugerowało możliwość upadku firmy.

7 stycznia 2023 roku Wyre wdrożyła na swojej platformie limit wypłat, powołując się na „najlepszy interes klientów”. Po zmianie polityki użytkownicy platformy mogą wypłacić do 90% swoich środków kryptograficznych, ponieważ firma bada strategiczne opcje funkcjonowania w czasie przedłużającej się bessy.

Ponadto firma wyznaczyła Yanniego Giannarosa, dyrektora ds. ryzyka i dyrektora ds. zgodności w firmie Wyre, na tymczasowego dyrektora generalnego. Użytkownicy platformy będą podlegać zmianom w dziennych limitach wypłat, ponieważ platforma wymaga nowych strategii operacyjnych.

Doniesienia sugerujące upadek Wyre spowodowały zerwanie współpracy z kryptowalutowym portfelem MetaMask.

5 stycznia MetaMask ogłosił usunięcie Wyre ze swojego mobilnego agregatora, który pozwalał użytkownikom kupować kryptowaluty bezpośrednio z portfela cyfrowego.

„Obecnie pracujemy nad usunięciem rozszerzenia i prosimy o cierpliwość” – powiedział MetaMask w komunikacie, prosząc użytkowników, aby nie używali Wyre w mobilnym agregatorze.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze