Cena Bitcoina zbliża się do 3-tygodniowego maksimum – szansa na 19 000 USD

1 648

Cena Bitcoina zbliża się do 3-tygodniowego maksimum – przy CPI poniżej 7% BTC może osiągnąć 19 000 USD

Oczekiwania co do poziomu kursu Bitcoina w najbliższej przyszłości rosną w wyniku ostatnich lekkich wzrostów BTC z poziomu, który wielu analityków definiuje jako jego makro-dołek.

Bitcoin BTC osiągnął wartość zbliżoną do 17 000 USD 7 stycznia po tym, jak koniec pierwszego tygodnia handlowego roku przyniósł lekki powiem optymizmu. I jest to poziom 3-tygodniowego maksimum kursu głównej kryptowaluty.

Wszystkie oczy zwrócone na CPI

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView pokazują, że para BTC/USD dzień wcześniej na krótko przekroczyła okrągłą granicę 17 000 USD.

Kurs Bitcoina doświadczył błyskawicznej ale nie dużej zmienności po opublikowaniu świeżych danych ekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych. Jednak jak do tej pory poziom 17 000 USD pozostaje kluczowym poziomem oporu.

Ostatnia akcja cenowa zapewniła Bitcoinowi osiągnięcie najwyższej ceny od 20 grudnia 2022 r.

Rynek jednak nadal czeka na publikację indeksu cen towarów i usług konsumpcyjnych (CPI), która ma nastąpić w przyszłym tygodniu i wydaje się, że od tego uzależnia swoją większą reakcję ryzykownych aktywów.

„Bezrobocie będzie rosło w nadchodzących miesiącach. Rentowności spadną, jeśli CPI będzie niski” – napisał Michaël van de Poppe, założyciel i dyrektor generalny firmy handlowej Eight, w części podsumowującego tweeta z 6 stycznia.

Przeczytaj także : Binance dołącza do Stowarzyszenia Certyfikowanych Specjalistów ds. Sankcji (ACSS)

Koniec stagnacji jest blisko

„Wreszcie wygląda na to, że BTC jest gotowy do wyrwania się z podstawowego zakresu 16 000 $ – 17 000 $, w którym utknął w ciągu ostatnich kilku tygodni” – kontynuował pełen nadziei na wzrosty trader Kaleo.

Jeśli dane CPI wykażą, że inflacja spada szybciej niż oczekiwano, może to zapewnić paliwo do osiągnięcia przez Bitcoina wielomiesięcznych maksimów w pobliżu 19 000 USD, dodał trader na kontraktach terminowych Satoshi Flipper.

88 miliardów dolarów strat zrealizowanych netto

Znany trader i analityk Rekt Capital dołącza do rosnącego konsensusu w sprawie obecnego wąskiego zakresu handlu na BTC/USD, tworząc kolejną strefę makro.

„Obecna akcja cenowa BTC prawdopodobnie będzie stanowić ważny klaster w tworzeniu dolnego zakresu akumulacji rynku niedźwiedzia” – stwierdził.

W obecnej strefie bólu, z jakim borykają się hodlerzy kryptowalut, firma analityczna Glassnode wykazuje, że Bitcoin odnotowuje drugi co do wielkości zrealizowany spadek kursu.

Kapitalizacja opisuje zagregowaną cenę, po której ostatnio poruszała się podaż BTC, a jej spadek odzwierciedla zrealizowane straty ze sprzedaży.

„Rynek niedźwiedzi Bitcoina w latach 2022-23 odnotował spadek kapitalizacji o 18,8%, drugi co do wielkości w historii i przyćmiony jedynie bessą z 2011 r.”, skomentował Checkmate, główny analityk Glassnode w łańcuchu wykres.

„Inwestorzy ponieśli łącznie 88 miliardów dolarów strat zrealizowanych netto”.

Oczekiwania co wzrostu kursu BTC w krótkim terminie są nieodosobnione i zdecydowanie rozsądne. Nawet jeśli cena BTC będzie spadać do magicznego poziomu w okolicach 10 000 USD to nie będzie się to działo bez wzrostu po tak długiej stagnacji i trendu bocznego. Możliwy jest wariant wzrostu a następnie spadku kursy Bitcoina. Jedno jest pewne – oczekujemy końca trendu bocznego i znacznego wzrostu zmienności.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze