Binance dołącza do Stowarzyszenia Certyfikowanych Specjalistów ds. Sankcji (ACSS)

2 455

Binance dołącza do Stowarzyszenia Certyfikowanych Specjalistów ds. Sankcji (ACSS)

Największa giełda kryptograficzna z siedzibą na Malcie znalazła się pod lupą decydentów politycznych w związku z wielostronnymi sankcjami wobec Rosji i sankcjami USA wobec Iranu.

Binance stał się jedną z pierwszych giełd kryptograficznych, które dołączyły do Stowarzyszenia Certyfikowanych Specjalistów ds. Sankcji (ACSS), starając się zachować zgodność z globalnymi sankcjami.

W komunikacie z dnia 6 stycznia giełda Binance oświadczyła, że jej personel zajmujący się przestrzeganiem sankcji będzie przechodził szkolenie w ramach procesu certyfikacji w ACSS. Według komunikatu pochodzącego ze strony internetowej stowarzyszenia, grupa proponuje egzamin dotyczący „wiedzy i umiejętności wspólnych dla wszystkich specjalistów ds. Sankcji w różnych warunkach zatrudnienia”.

„Branża blockchain jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju i naszym priorytetem jest dalsze utrzymywanie najwyższego poziomu zgodności w szybko zmieniającej się przestrzeni” – powiedział globalny szef ds. sankcji Binance, Chagri Poyraz.

„Ostatecznie, wraz z innymi graczami z branży, chcemy nadal wyznaczać standardy branżowe w zakresie bezpieczeństwa i zgodności”.

Przeczytaj także : Warto czytać BitHub.pl –   Solana dała zarobić – wzrost kursu ponad 78 % w tydzień

Poyraz powiedział w październiku, że giełda przestrzega stosowanie wielostronnych sankcji nałożonych na Rosję po inwazji tego kraju na Ukrainę. Widzi jedna „miejsce na poprawę, jeśli chodzi o przejrzystość” w odniesieniu do wytycznych Unii Europejskiej dotyczących kryptowalut.

Raporty wykonane przez instytucje nadzorujące przestrzeganie sankcji sugerują, że giełda mogła zezwolić użytkownikom z Iranu na dostęp do niektórych usług co było naruszeniem sankcji Stanów Zjednoczonych. Podejrzenia okazały się słuszne a kontrola to potwierdziła.

Według Binance, szkolenie ACSS przeszkoli zespół giełdy w zakresie wytycznych Biura Kontroli Aktywów Zagranicznych Skarbu USA i poinformuje ich o konsekwencjach oraz ryzyku w przypadku potencjalnych naruszeń przepisów. Giełda Binance jest jedną z największych firm w przestrzeni kryptograficznej i według jej strony internetowej jest dostępna w ponad 100 krajach o różnych wymaganiach regulacyjnych i licencyjnych.

Binance dołączyła również w grudniu do krypto-lobbystycznej grupy Chamber of Digital Commerce w ramach działań na rzecz przejrzystości przepisów w Stanach Zjednoczonych.

Nie brakuje także w świecie kryptowalut opinii, że niektórzy światowi decydenci z premedytacją próbowali zdewaluować dobrą opinię o giełdzie Binance ze względu na potencjalne naruszenia przepisów i sankcji dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Należy dodać, że wszelkie podejrzenia o brak przejrzystości Binance okazały się nietrafione bo giełda szybko zaczęła reagować na wszelkie sygnały o nieprawidłowościach i współpracuje ze wszystkimi organami kontroli.

Również mocno przesadzone okazały się opinie o rzekomej niewypłacalności czy problemach z niejasnymi transakcjami.

Wydaje się, że uczciwi klienci Binance mogą spać spokojnie.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze