Współtwórca Ethereum chce zakończyć przygodę z kryptowalutami

4 829

Anthony Di Iorio, jeden ze współtwórców Ethereum, zapowiedział odejście z branży kryptowalut.

W związku z tym będzie stopniowo wychodził z inwestycji w firmy związane z kryptowalutami, a swój czas i środki przeznaczy na działalność filantropijną.

Anthony Di Iorio przechodzi na krypto emeryturę

48-letni Di Iorio nie tylko współtworzył drugą co do wielkości kryptowalutę (oprócz niego i Vitalika Buterina za stworzenie ETH odpowiadali Gavin Wood oraz Charles Hoskinson), ale jest również właścicielem założonej w 2014 roku firmy Decentral, która wypuściła popularny portfel Jaxx. W związku z zapowiedzią przejścia na krypto emeryturę Anthony Di Iorio chce sprzedać swoją firmę. Trzy lata temu współzałożyciel Ethereum wspierał również projekt pierwszej zdecentralizowanej wyszukiwarki Presearch, co opisywaliśmy w artykule Internet 3.0.

Działalność filantropijna zamiast biznesowej

Kolejnym etapem przechodzenia na emeryturę ma być ograniczanie współpracy z firmami kryptowalutowymi i zastępowanie ich projektami filantropijnymi. Według niektórych źródeł decyzja Di Iorio o zakończeniu pracy i odejściu z branży kryptowalut wynika z nasilających się obaw o własne bezpieczeństwo.

Krypto miliarderzy, którzy lubią pomagać

Anthony Di Iorio nie będzie pierwszą osobą, która dorobiła się fortuny na kryptowalutach lub nowych technologiach i wykorzystuje swój majątek do pomagania innym. Najlepszym przykładem jest CEO Twittera. Chociaż Jack Dorsey wciąż nie jest zainteresowany ethereum, to działalności filantropijnej mogliby się od niego uczyć najwięksi miliarderzy. Na walkę z pandemią przekazał 1/3 swojego majątku, czyli około miliard dolarów.

Z rozdawania kryptowalut zasłynął amerykański miliarder Bill Pulte, którego media nazwały Bitcoin Billem. Już w 2019 roku opisywaliśmy jego działania w artykule Bitcoin Bill, czyli miliarder, filantrop i szastający pieniędzmi kryptowaluciarz, a jak pokazują ostatnie wpisy na Twitterze (@pulte), wciąż kontynuuje swoją misję.

Jak wykorzystać kryptowaluty do pomagania?

Osoby, które chciałyby zacząć korzystać ze swoich kryptowalut do tego, aby pomagać innym, mogą poszukać inspiracji w artykule Kryptowaluty dla brytyjskiej organizacji charytatywnej. Można też skorzystać z najprostszej opcji, jaką jest Fundacja charytatywna na blockchainie | Binance Charity.

Komentarze