Kryptowaluty dla brytyjskiej organizacji charytatywnej

Children’s Heart Unit Fund (CHUF) to organizacja charytatywna z Wielkiej Brytanii, która w przeciwieństwie do większości podobnych fundacji przyjmuje darowizny wpłacane w kryptowalutach.

Dzięki temu w ciągu ostatniego roku CHUF otrzymało dodatkowo ponad 137 000 USD. Mowa tu wyłącznie o kwocie, jaką darczyńcy wpłacili w kryptowalutach (przede wszystkim w BTC).

Jak akceptować darowizny w kryptowalutach?

Mogłoby się wydawać, że skoro większość organizacji nie akceptuje takich darowizn, to CHUF musiało opracować jakieś autorskie rozwiązanie pozwalające przelewać środki w postaci BTC lub ETH. W praktyce natomiast fundacja korzysta z popularnej platformy The Giving Block, która specjalizuje się w przetwarzaniu darowizn.

The Giving Block ułatwia darczyńcom wspieranie organizacji non-profit, natomiast organizacjom charytatywnym zapewnia rozwiązania niezbędne do przyjmowania płatności.

W swoim najnowszym oświadczeniu organizacja CHUF dziękuje za dotychczasowe wsparcie. Jednocześnie zauważa, że świat kryptowalut rozwija się bardzo szybko, co dla wielu osób może być niepokojące, ale jednocześnie jest niesamowicie ekscytujące.

Fundacja związana z kryptowalutami

Jedną z najpopularniejszych fundacji, która nie tylko przyjmuje kryptowaluty, ale również korzysta z zalet technologii blockchain (pełna transparentność działań), jest Binance Charity Foundation. Stworzona przez popularną giełdę fundacja pozwala darczyńcom wesprzeć jeden z kilku projektów. Zastosowanie technologii blockchain daje natomiast gwarancję, że środki rzeczywiście trafią do potrzebujących, a nie zginą gdzieś po drodze. Ambasadorami fundacji są między innymi CZ (twórca i CEO giełdy Binance), Justin Sun (TRON), Bobby Bao (Crypto com) oraz Wu Jihan (Bitmain).

O fundacji Binance pisaliśmy już w 2019 roku (Fundacja charytatywna na blockchainie | Binance Charity), kiedy to udało jej się zebrać ponad 2,1 miliona dolarów od 311 darczyńców. Po dwóch latach zebrana kwota wzrosła do 14 648 250 dolarów, które uzyskano od 2 342 osób.

Dobry przykład ze strony Jacka Dorseya

W artykule poświęconym fundacjom przyjmującym kryptowaluty wypada przypomnieć również o probitcoinowo nastawionym CEO Twittera, który w ubiegłym roku przekazał miliard dolarów (około 1/3 swojego majątku) na walkę z pandemią.

Komentarze