World Economic Forum – Davos 2022

2 773

World Economic Forum – Davos 2022 – Najnowsze informacje

W Davos w Szwajcarii odbywa się kolejne WEF 2022, na którym we wtorek sekretarz generalny OECD podzieli się swoimi przemyśleniami na temat przeprojektowania globalnego systemu podatkowego, a eksperci branżowi będą dyskutować o DeFi jako przyszłości zdecentralizowanego zarządzania.

WEF w 2022 roku odbywa się po raz pierwszy od początku pandemii Covid19 a obecność branży kryptowalut j na tegorocznym forum jest imponująca i widoczna na każdym kroku.

Najważniejsi decydenci na świecie rozmawiają nie tylko o polityce lecz także o tym w jaki sposób ludzie będą łączyć tradycyjne finanse z przyszłością pieniądza.

Udział w forum biorą także zespoły medialne największych portali związanych ze światem kryptowalut.

Trzeciego dnia WEF 2022 sekretarz generalny OECD Mathias Cormann podzieli się swoimi przemyśleniami na temat przeprojektowania globalnego systemu podatkowego, a eksperci branżowi będą dyskutować o zdecentralizowanych finansach (DeFi) jako przyszłości zdecentralizowanego zarządzania.

W ramach jednej z najbardziej oczekiwanych sesji Crypto’s Carbon Footprint dyrektorzy generalni FTX, Stellar Development Foundation, SkyBridge Capital, DataKing i Cambridge Center for Alternative Finance będą rozmawiać o celach związanych ze zrównoważonym rozwojem środowiskowym operacji wydobycia kryptowalut.

9:00 UTC

Dyskusja panelowa przesunęła się w kierunku komputerów kwantowych, ich postępów i tego, jak wpłyną one na różne dziedziny — czy to scentralizowane, czy zdecentralizowane. Szef IBM, Kryszna, zauważył, że postęp był znaczący w tej dziedzinie i zapytany o pierwszy na świecie funkcjonalny komputer kwantowy, Kryszna odpowiedział:

„Myślę, że do 2025 roku komputer kwantowy stanie się to rzeczywistością”.

Panel ekspertów kontynuował dyskusję na temat roli komputerów kwantowych w metaverse i tego, jak zmienią one obliczenia w rzeczywistości rozszerzonej.

Antonio Neri, dyrektor generalny Hewlett Packard Enterprise, odpowiadając na pytanie dotyczące cyfrowej i zdecentralizowanej transformacji wśród tradycyjnych przedsiębiorstw, powiedział, że web3 i blockchain są zdecydowanie jednym z kluczowych tematów dyskusji wśród kadry kierowniczej, ale bardziej chodzi o to, który sposób będzie bardziej wydajnie zapewniał przetwarzanie i przechowywanie danych.

08.30 UTC

Podczas panelu „Strategiczne perspektywy gospodarki cyfrowej” dyskutowano o budowaniu sprzyjającego społecznie i zrównoważonego ekologicznie wzrostu gospodarczego. W panelu wzięli udział m.in. Nicholas Thompson, wydawca i dyrektor generalny The Atlantic, Arvind Krishna, prezes i dyrektor generalny IBM Corporation oraz Julie Sweet, dyrektor generalna Accenture.

Główna dyskusja dotyczyła ewolucji metaverse i jej potencjału na poziomie przemysłowym. Dyrektor generalny Accenture opowiedział o wielu przypadkach użycia świata wirtualnej rzeczywistości i ich przyszłych planach integracji pracowników z metawersem Accenture.

„Metaverse ma ogromny potencjał i może okazać się korzystny w wielu dziedzinach. Z czasem 100000 pracowników Accenture zostanie zintegrowanych z metaświatem Accenture”.

Następnie przytoczyła przykład pandemii i sposób, w jaki Metaverse pomógł firmie połączyć pracowników i wydajnie pracować w trzech wymiarach.

Dyrektor generalny IBM Arvind Krishna mówił o roli sztucznej inteligencji i rzeczywistości rozszerzonej (metawersum) w realizacji zadań niebezpiecznych dla człowieka, przywołując przykład elektrowni jądrowych, które w razie tragedii mogą być niedostępne, a tam właśnie metaverse i sztuczna inteligencja może być bardzo pomocna.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze