Niezwykle zyskowne strategie inwestycji w BTC

9 316

Która strategia Bitcoin działa najlepiej niezależnie od ceny, DCA czy LSI ?

Dolary inwestowane w Bitcoina co miesiąc od grudnia 2017 r. zapewniły inwestorom skumulowany zwrot w wysokości 160 USD.

Bitcoin (BTC) spadł o ponad 55% sześć miesięcy po osiągnięciu rekordowego poziomu 69 000 USD w listopadzie 2021 roku.

Ogromny spadek pozostawił inwestorów w kłopotliwej sytuacji, czy powinni kupować BTC, gdy jest tańszy, około 30 000 USD, czy czekać na kolejną wyprzedaż na rynku.

https://twitter.com/Rager/status/1527711955322019843?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1527711955322019843%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fdollar-cost-averaging-or-lump-sum-which-bitcoin-strategy-works-best-regardless-of-price

Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że stopy procentowe są niższe pomimo niedawnej podwyżki stóp o 0,5% przez Rezerwę Federalną. Tymczasem zasoby gotówkowe wśród globalnych zarządzających funduszami wzrosły o 6,1% do 83 miliardów dolarów, najwyższego poziomu od ataków z 11 września. Sugeruje to awersję do ryzyka wśród największych zarządzających funduszami emerytalnymi, ubezpieczeniowymi, aktywami i funduszami hedgingowymi, wynika z najnowszych danych Bank of America.

Wielu analityków kryptowalut, w tym Carl B. Menger, widzi większe możliwości zakupu na rynku Bitcoina, ponieważ jego cena szuka dna.

Ale zamiast sugerować inwestycję ryczałtową (LSI), w ramach której inwestorzy przeznaczają ogromną sumę, aby wejść na rynek, istnieje pozornie bezpieczniejsza alternatywa dla inwestora nieprofesjonalnego, zwana „uśrednianiem kosztów w dolarach” lub DCA.

Strategia Bitcoin DCA może pokonać 99,9% wszystkich zarządzających aktywami.

Strategia DCA polega na tym, że inwestorzy dzielą swoje zasoby gotówkowe na dwanaście równych części i kupują Bitcoin z każdej części co miesiąc. Innymi słowy, inwestorzy kupują więcej BTC, gdy ich ceny spadają i mniej tego samego aktywa, gdy ich ceny rosną.

Jak dotąd strategia przynosi niesamowite rezultaty.

Na przykład dolar zainwestowany w Bitcoina co miesiąc po tym, jak w grudniu 2017 r. osiągnął szczyt – blisko 20 000 USD – dał inwestorom skumulowany zwrot w wysokości 163 USD, zgodnie z kalkulatorem DCA CryptoHead.

Oznacza to około 200% zysku z konsekwentnych inwestycji.

Strategia Bitcoin DCA wywodzi się również z opinii, że długoterminowy trend BTC zawsze pozostanie zakrzywiony w górę.

Menger twierdzi, że regularne kupowanie Bitcoina za określoną kwotę w dolarach może sprawić, że inwestorzy „pobiją 99,99% wszystkich menedżerów inwestycyjnych i firm na Ziemi”.

Pęknięcia w strategii DCA

Historyczne zwroty na tradycyjnych rynkach nie potwierdzają jednak, że DCA jest najlepszą strategią inwestycyjną. Zamiast tego strategia LSI okazuje się lepsza.

Na przykład badanie portfeli 60/40 przeprowadzone przez Vanguard, które analizowało każdy 12-miesięczny przedział czasowy od 1926 do 2015 roku, wykazało, że inwestycje ogółem osiągały lepsze wyniki niż DCA w dwóch trzecich przypadków, średnio 2,4% w stosunku rocznym.

To nieco zwiększa prawdopodobieństwo, że Bitcoin, którego dzienna pozytywna korelacja z referencyjnym indeksem S&P 500 wzrosła w maju do 0,96, w przyszłości wykaże podobne wyniki między swoimi strategiami DCA i LSI.

Dlatego regularne inwestowanie w Bitcoina stałą kwotą gotówki może nie zawsze dawać lepsze zyski niż metoda all-in.

A gdyby tak połączyć obie strategie

Larry Swedroe, dyrektor ds. badań w Buckingham Wealth Partner, uważa, że ​​inwestorzy powinni inwestować w perspektywie „szklanki w połowie pełnej”, co oznacza połączenie LSI i DCA.


„Zainwestuj jedną trzecią inwestycji natychmiast, a pozostałą jedną trzecią zainwestuj za każdym razem w ciągu najbliższych dwóch miesięcy lub dwóch kwartałów” – napisał analityk w SeekingAlpha,
dodając:
„Zainwestuj jedną czwartą dzisiaj, a resztę zainwestuj równomiernie na kolejne trzy kwartały. Zainwestuj jedną szóstą każdego miesiąca przez sześć miesięcy lub co drugi miesiąc”.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze