BTC – średnia 200-dniowa potwierdza pozytywne nastawienie rynku

14 747

Średnia 200-dniowa potwierdza pozytywne nastawienie rynku dla bitcoina.

Ostatnie odbicie bitcoina z poziomu poniżej 40 000 USD przywróciło krótkoterminowe nastawienie zwyżkowe.

Według analizy technicznej przeprowadzonej przez Katie Stockton, założycielkę i partnera zarządzającego Fairlead Strategies, pojawiły się zwyżkowe sygnały dla bitcoina, sprzyjające dalszemu wzrostowi cen w kierunku szeroko śledzonej 200-dniowej prostej średniej ruchomej (SMA).

Wykres dzienny pokazuje, że największa kryptowaluta wzrosła z 38 500 USD do 42 200 USD w ciągu ostatnich trzech dni, broniąc wsparcia chmury Ichimoku.

Stworzona przez japońskiego dziennikarza Goichi Hosodę pod koniec lat 60. chmura Ichimoku składa się z dwóch linii – przedniego przęsła A i wiodącego przęsła B. Obie są nakreślone 26 dni przed ostatnią świecą. Wskaźnik jest szeroko stosowany do identyfikowania wsparcia i oporu, przy czym przecięcia powyżej lub poniżej stanowią wcześniejsze ostrzeżenie o byczych lub niedźwiedzich wybiciach.

Najnowsza zwyżkowa obrona jest wspierana przez pozytywne sygnały z narzędzi technicznych, takich jak stochastyka i histogramy MACD.

„Bitcoin utrzymywał ważne wsparcie w chmurze w pobliżu 40 000 USD i wygenerował sygnał „kupuj” po trzydniowym rajdzie, wspierając krótkoterminowe zwyżkowe nastawienie” – powiedział Stockton”.


„Dzienny MACD również odzwierciedla poprawę krótkoterminowego trendu, która wspiera ruch w kierunku kolejnego oporu w pobliżu 48,1 tys. USD, zdefiniowanego przez 200-dniowy MA”.

W analizie technicznej stochastyka to wskaźniki, które oscylują między 0 a 100, pomagając traderom zidentyfikować warunki wyprzedania i wykupienia oraz punkty wejścia i wyjścia z handlu.

Walor jest uważany za wyprzedany, gdy stochastyka spadnie poniżej 20, a wykupiony, gdy przekroczy 80. Skok powyżej 20 jest traktowany jako sygnał kupna.

Histogram rozbieżności zbieżności średniej ruchomej (MACD) służy do identyfikacji zmian trendu i siły trendu. Pozytywne/negatywne wartości wskaźnika wskazują na bycze/niedźwiedzie zmiany trendu. Tymczasem „pinch” – opadające słupki lub coraz niższe szczyty powyżej linii zerowej i coraz wyższe dołki poniżej linii zerowej oznaczają bycze i niedźwiedzie wyczerpanie.

Trzydniowa zwyżka skupiła się na 200-dniowej SMA na poziomie 48 000 USD. Pod koniec marca średnia okazała się trudnym orzechem do zgryzienia, hamując wzrost ożywienia z minimów w pobliżu 37 500 USD.

Z drugiej strony, poniedziałkowe minimum wynoszące 38 550 $ to poziom do pokonania dla sprzedających.

Na dzisiejszej sesji bitcoin jest notowany w okolicach 42 300 USD, co stanowi 2% wzrost w ciągu dnia.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze