Większość inwestorów instytucjonalnych wierzy w kryptowaluty

Badanie przeprowadzone przez giełdę Bitstamp tłumaczy, dlaczego od dłuższego czasu inwestorzy instytucjonalni tak chętnie lokują pieniądze w kryptowalutach. Okazało się, że 4/5 ankietowanych potwierdziło swoją wiarę w to, że już w następnej dekadzie krypto wyprzedzi tradycyjne inwestycje.

Najważniejsze jest jednak to, że niezależnie od tego, czy chodzi o inwestorów indywidualnych, czy instytucjonalnych, większość uważa kryptowaluty za godne zaufania.

Rośnie zainteresowanie kryptowalutami

Osoby, które dopiero niedawno zaczęły przygodę z kryptowalutami, mogą być zaskoczone pozytywnym nastawieniem dominującym wśród inwestorów, szczególnie że BTC w ciągu tygodnia stracił prawie 7% i kosztuje obecnie 38 043 USD, a ETH aż 8%, przez co cena ponownie zbliżyła się do 2800 dolarów.

Jednocześnie już w ubiegłym miesiącu informowaliśmy, że według IntoTheBlock, jeżeli chodzi o kwoty powyżej 100 000 USD, to za większość transakcji BTC odpowiadają instytucje. Ostatnio natomiast David Olsson z BlockFi zdradził, że największe fundusze hedgingowe mają plany względem kryptowalut (zobacz również: instytucje planują inwestowanie w kryptowaluty). Do tego dochodzi postępująca adopcja, co tłumaczy, dlaczego giełda CryptoCom przewiduje miliard użytkowników kryptowalut do końca roku.

Badanie przeprowadzone przez giełdę Bitstamp

Nic więc dziwnego, że rośnie zainteresowanie kryptowalutami, co potwierdzają wyniki badania Crypto Pulse, które przeprowadziła giełda Bitstamp. Aż 80% inwestorów instytucjonalnych uważa, że kryptowaluty wyprzedzą tradycyjne instrumenty finansowe w ciągu następnej dekady. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że w tym przypadku chodzi o kryptowaluty jako klasę aktywów.

Wiara w najpopularniejsze kryptowaluty (BTC i ETH) była wśród ankietowanych nieco mniejsza. Blisko 54% uznało, że Bitcoin i Ethereum wyprzedzą tradycyjne aktywa.

Jak inwestorzy postrzegają kryptowaluty?

Tylko 11% inwestorów indywidualnych uważa, że nie należy ufać inwestycjom kryptowalutowym. Badanie Bitstamp pokazało również, że inwestorzy są spokojni o przyszłość kryptowalut. 88% ankietowanych inwestorów instytucjonalnych oraz 75% inwestorów indywidualnych wierzy, że kryptowaluty zostaną z nami na dłużej i staną się bardziej powszechne.

Co sądzisz o wynikach badania Crypto Pulse? Czy według ciebie kryptowaluty rzeczywiście wyprzedzą tradycyjne inwestycje?

Może Cię zainteresować:

Komentarze