Wdowa po Stevie Jobsie zainwestowała miliony w ICO Telegrama

5 889
Laurene Powell Jobs, wdowa po Stevie Jobsie, zainwestowała miliony podczas pierwszej przedsprzedaży tokenów Gram.

Laurene Powell Jobs podczas pierwszej rundy przedsprzedaży zainwestowała min. 5 milionów dolarów w ICO Telegramainformuje portal BlockTV. Przedsprzedaż tokenów nie pozwalała wówczas na inwestycję kwoty mniejszej niż pięć milionów dolarów.

Powell tym samym znalazłaby się wśród 39 amerykańskich inwestorów, których inwestycja w ICO nie była zarejestrowana przez Telegrama. SEC wyjaśnia, że niespełna czterdziestu inwestorów kupiło łącznie miliard tokenów Gram w cenie poniżej jednego dolara. W sumie na zakup tokenów Telegrama zdecydowało się 171 osób i organizacji z całego świata (2,9 miliarda tokenów).

Wdowa odziedziczyła majątek po śmierci męża, słynnego miliardera, Steve’a Jobsa, współzałożyciela Apple, który wynosi ponad 20 miliardów dolarów. Powell aktualnie działa w organizacjach społecznych jako założycielka Emerson Collective, prowadzi także działalność filantropijną i fundusz “Trust”.

Co dalej z Telegramem?

Kryptowaluta Telegrama i blockchain TON znalazł się pod lupą komisji ds. papierów wartościowych i giełd (SEC) w październiku 2019 roku.

SEC twierdzi, iż ICO Telegrama, podczas którego zebrano na rozwój projektu 1,7 miliarda dolarów, było nielegalne. Od tamtej pory sprawa się toczy i nadal nie wiemy, kiedy token Gram pojawi się w powszechnym obiegu i na portfelach inwestorów. Miało się to wydarzyć do końca października 2019.

Komisja wraz z końcem ubiegłego roku poinformowała o wstrzymaniu oferty tokenów Telegrama, “aby zapobiec zalewu tokenami cyfrowymi amerykańskiego rynku, których sprzedaż była niezgodna z prawem”.

6 stycznia twórcy projektu opublikowali notę, w której zapewniają, iż bez przerwy pracują nad uruchomieniem platformy Telegram Open Network (TON).

Czekamy na rozwój wydarzeń i będziemy Was na bieżąco informować o rozwoju projektu. Pamiętajmy, że ICO Telegrams, począwszy od stycznia 2018, zostało największą zbiórką na rozwój blockchainowej platformy.

SEC nie jest przychylnie nastawiony kryptowalutom. Ostatnimi czasy po raz kolejny odrzucono m.in. bitcoinowe ETF’y:

Komentarze