Wall Street rośnie w nadziei na mniejsze podwyżki stóp Fed – czy pociągnie za sobą krypto ?

3 579

Wall Street rośnie w nadziei na mniejsze podwyżki stóp Fed

Amerykańskie indeksy giełdowe wzrosły w piątek po raporcie, w którym stwierdzono, że Rezerwa Federalna prawdopodobnie będzie debatować nad planami zasygnalizowania mniejszej podwyżki stóp procentowych w grudniu, odwracając spadki wywołane przez firmy z mediów społecznościowych po ostrzeżeniu wykonanym przez Snap Inc.

Według Wall Street Journal niektórzy urzędnicy Fed zaczęli wypowiadać się o zamiarze szybkiego spowolnienia tempa podwyżek i jak zasygnalizować plany zatwierdzenia mniejszej podwyżki w grudniu.

„Nadzieje, że Fed może nieco złagodzić lub zdjąć nogę z pedału gazu, pomagają rynkowi” – ​​powiedział Andre Bakhos, członek zarządzający Ingenium Analytics LLC w Plainsboro w stanie New Jersey.

Rynki akcji ucierpiały z powodu obaw o agresywny cykl podwyżek stóp, który doprowadził amerykańską gospodarkę do recesji, a benchmarkowa rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych osiągnęła nowe 15-letnie maksima na początku sesji.

Traderzy nadal powszechnie oczekują czwartej podwyżki o 75 punktów bazowych na listopadowym posiedzeniu banku centralnego.

Raport pomógł rynkom odzyskać straty z wcześniejszych sesji, kiedy Snap Inc (SNAP.N) stracił 28,96% po odnotowaniu najwolniejszego kwartalnego wzrostu przychodów od pięciu lat, ponieważ reklamodawcy ograniczyli wydatki z powodu inflacji i problemów geopolitycznych.

Inne firmy, które w dużym stopniu polegają na przychodach z reklam, takie jak Alphabet Inc (GOOGL.O) i Meta Platforms Inc (META.O), spadły odpowiednio o 0,24% i 2,40%, obniżając indeks sektora usług komunikacyjnych S&P 500 (.SPLRCL) o 0,4%.

„Nierzadko zdarza się, że firmy ograniczają wydatki na reklamę w obliczu obaw związanych ze spowolnieniem gospodarczym”, powiedział Robert Pavlik, starszy menedżer portfela w Dakota Wealth w Fairfield w stanie Connecticut.

„W tej chwili nikt nie chce być w Snapie ani w Meta i prawdopodobnie zostanie to przeniesione do Alphabet Inc. (GOOGL.O)”.

Przeczytaj także: Bitcoin debiutuje w Księdze Rekordów Guinnessa

O godzinie 10:17 czasu wschodniego indeks Dow Jones Industrial Average (.DJI) wzrósł o 345,00 punktów, czyli 1,14%, do 30 678,59, S&P 500 (.SPX) wzrósł o 38,54 punktu, czyli 1,05%, do 3704,32, a indeks Nasdaq Composite (.IXIC) zyskał 77,29 punktów, czyli 0,73%, do 10 692,13.

Jak dotąd sezon sprawozdawczy za trzeci kwartał był lepszy niż się obawiano, co skłoniło analityków do podniesienia swoich oczekiwań dotyczących zysków dla spółek z indeksu S&P 500 do 3,1% wzrostu z 2,8% wcześniej w tym tygodniu, zgodnie z danymi Refinitiv.

Wciąż jest znacznie poniżej 11,1% wzrostu, który był prognozowany na początku lipca.

Dzięki wzrostom opartym na zyskach z początku tego tygodnia, S&P 500 i Nasdaq są ustawione na najlepszy tydzień od sześciu tygodni, podczas gdy Dow odnotował największy tygodniowy zysk od końca czerwca.

Wśród komponentów Dow Verizon Communications Inc straciła 5,1%, ponieważ jej zysk spadł o 23%, a operator nie oszacował liczby nowych abonentów sieci bezprzewodowej.

American Express (AXP.N) spadł o 5,7% po tym, jak utworzył większe rezerwy, aby przygotować się na potencjalne niewypłacalność w obliczu nadchodzącego spowolnienia gospodarczego.

Indeks S&P odnotował pięć nowych 52-tygodniowych maksimów i 29 nowych minimów, podczas gdy Nasdaq odnotował 12 nowych maksimów i 196 nowych minimów.

Czy ocieplenie na Wall Street pozytywnie wpłynie na kryptowaluty ?

Wydaje się że tak gdyż przeważnie tak było i widać to już dzisiaj w piątek wieczorem. Skala poprawy nastrojów na rynku kryptowgraficznym zależeć będzie od siły poprawy notowań na Wall Street. Więc możemy mieć do czynienia jedynie z korektą.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze