Cena Bitcoina spada kiedy rosną rentowności obligacji skarbowych

4 903

Cena Bitcoina spada kiedy rosną rentowności obligacji skarbowych

Bitcoin (BTC) i szerszy rynek kryptowalut odnotowały w czwartek akcję spadkową, ponieważ brak istotnych zmian i rezygnacja premier Liz Truss w Wielkiej Brytanii doprowadziły do ​​wyciszenia aktywności handlowej.

Akcje amerykańskie doświadczyły drugiego dnia strat w wyniku publikacji wyników finansowych za III kwartał, obawiając się, że utrzymująca się słabość zmniejszy ewentualny wzrost w dającej się przewidzieć przyszłości. Na zamknięciu rynków S&P, Dow i Nasdaq były na minusie, odpowiednio o 0,8%, 0,3% i 0,61%.

Dane z TradingView pokazują, że byki Bitcoina straciły wsparcie na poziomie 19 200 USD we wczesnych godzinach w czwartek i na krótko spadły do ​​dziennego minimum wynoszącego 18 825 USD, po czym zdołały wspiąć się z powrotem powyżej wsparcia na poziomie 19 000 USD.

Niska zmienność, akcja boczna i niezdecydowanie od pięciu tygodni, według starszego analityka technicznego Kitco, Jima Wyckoffa, powoduje wzrost poziomu niepokoju wśród traderów, ponieważ spirala zaciskania prędzej czy później musi nastąpić”.

Na razie „byki i niedźwiedzie na BTC nadal walczą o kontrolę, nie mając zdecydowanej przewagi”, powiedział Wyckoff.

„To sugeruje kontynuację w najbliższym czasie marazmu jaki mamy od 5 tygodni”.

Przeczytaj także: Nifty News – info ze świata NFT

Ankieta przeprowadzona wśród różnych analityków i ogólna zgoda na krypto Twitterze głosi, że Bitcoin prawdopodobnie zobaczy niższe ceny w najbliższym czasie, ponieważ gospodarcze problemy będą się nasilać.

Konsensus jest taki, że cena BTC spadnie

Jedną z potencjalnych trajektorii, która mogłaby się rozegrać, została podana przez anonimowego analityka rynku Crypto Tony, który przewiduje, że na koniec roku nastąpi typowy zrzut BTC, który regularnie pojawiał się na początku nowego roku.

Jeśli chodzi o główny czynnik powodujący powszechną słabość rynku kryptowalut – i większości światowych rynków finansowych – analityk i dyrektor generalny Eight Global Michaël van de Poppe opublikował poniższy tweet, który podkreśla głównego winowajcę.

Głucha cisza na froncie altcoinów

Na rynku altcoinów nie ma wiele nowych doniesień, ponieważ handel boczny i zmniejszony wolumen utrzymywały większość tokenów w granicach dwóch punktów procentowych ich ostatnio ustalonych cen.

Największe zyski w tym dniu to wzrost o 11,23% dla Mdex (MDX), 7,74% dla Chain (XCN) i 7,26% dla Medibloc (MED).

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 915 miliardów dolarów, a stopa dominacji Bitcoina wynosi 40%.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze