NIFTY NEWS – info ze świata NFT

Uśpione Punki

Odnaleziono stary portfel z 2017 roku, który wybił 141 CryptoPunków NFT za 0,02 ETH, co w momencie uruchomienia projektu w tamtym czasie kosztowało około 7 USD. Według użytkownika Twittera Nansena Interna z platformy analitycznej portfel jest obecnie wyceniany na 11 300 ETH, czyli około 14,7 miliona USD po obecnych cenach.

Od tego czasu portfel nie wykazywał żadnej aktywności, co doprowadziło do spekulacji, że właściciel zgubił frazę seed. Portfel znajduje się w pierwszej dziesiątce pod względem posiadaczy CryptoPunks, a wielu kolekcjonerów podobno monitoruje go w nadziei na złapanie okazji.

CryptoPunks był jedną z pierwszych kolekcji, które zostały uruchomione w Ethereum z 10 000 unikalnych NFT. CryptoSlam informuje, że był trzecim co do wielkości zbiorem sprzedaży wtórnej w ciągu ostatniego miesiąca z wolumenem obrotu 22,8 miliona dolarów,

Według OpenSea, które niedawno umożliwiło użytkownikom przesyłanie masowych ofert, rzadki CryptoPunk nr 9476 został sprzedany 17 października za 480 000 dolarów (370 ETH), co dowodzi, że pikselowane punki pozostają popularne.

Kolekcja NFT Street Machine

Projekt NFT Street Machine zyskał na popularności i cenie pomimo szerszego kryzysu na rynku.

Cyberpunkowa seria anime to oparta na fabule kolekcja zaprojektowana przez nagradzanego twórcę gier wideo SpenzerG, który stał za popularną internetową strzelanką PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG).

Jest inspirowany popkulturą science fiction, cyberpunkiem i anime, skupiając się na obszernej historii z motywem powieści graficznej online.

Kolekcja pojawiła się na OpenSea 7 października i od tego czasu wzrosła w ilościach i średnich cenach. W kolekcji znajduje się 8000 NFT postaci fabularnych, a cena minimalna wynosi obecnie 0,473 Ether (ETH), około 620 USD.

Według OpenSea średnia cena w momencie premiery wynosiła zaledwie 0,04 ETH — około 50 USD — ale do 18 października wzrosła o 900% do 0,44 ETH (około 570 USD), przy dziennych wolumenach przekraczających 250 ETH, czyli około 325 000 USD, pod koniec zeszłego tygodnia.

Zespół stojący za kolekcją ma na celu naśladowanie popularności flagowego Bored Ape Yacht Club (BAYC) Yuga Labs z prawami do brandingu, towarów i komercyjnych dla posiadaczy.

Przeczytaj także: Na rynku Bitcoina – „Emocji brak” ale historia Bitcoina wskazuje 35 000 USD jako dołek w kolejnym cyklu przyszłej hossy

Dom NFT zostaje sprzedany za 175 000 $

Niewymienne tokeny nie są przeznaczone tylko do sztuki cyfrowej, ponieważ cały dom został sprzedany na OpenSea jako NFT. Nieruchomość w Południowej Karolinie była notowana na Roofstock, firmie zajmującej się technologiami nieruchomości, która łączy NFT z majątkiem fizycznym.

Dom z trzema sypialniami sprzedany za 175 000 USD Coin (USDC) 15 października. Tokenizacja zyskała popularność w ciągu ostatniego roku, ponieważ „tworzy transakcje bez tarcia, upraszcza proces i sprawia, że ​​informacje są łatwiej dostępne”, jak twierdzi Geoffrey Thompson, główny specjalista ds. blockchain w Roofstock.

Według Newsweeka dom o tematyce kryptograficznej z dołączoną grafiką NFT został również wymieniony w mediach społecznościowych za 1,2 miliona dolarów.

Festiwal Decentraland z Ozzym Osbourne

Platforma Metaverse Decentraland ma być gospodarzem drugiego festiwalu muzyki wirtualnej w listopadzie. Darmowe wydarzenie zostanie zaprezentowane przez Krakena i zaprezentuje 100 artystów, w tym legendę rocka Ozzy Osbourne, DJ Dillon Francis i raper Soulja Boy.

To drugi rok festiwalu muzycznego Metaverses, jego inauguracyjny festiwal w 2021 roku przyciągnął 50 000 wirtualnych imprezowiczów w ciągu czterech dni i zgromadził około 80 artystów.

Więcej fajnych wiadomości:

Projekt NFT o tematyce anime, Azuki, wypuścił fizyczny token wspierany (PBT), który jest standardem tokenów typu open source, łączący przedmioty fizyczne z tokenami cyfrowymi w Ethereum. Zgodnie z ogłoszeniem z 17 października, PBT zamierza umożliwić zdecentralizowane uwierzytelnianie i śledzenie pełnej własności fizycznych przedmiotów.

Rynek Magic Eden NFT oparty na Solanie przestawił się na opcjonalne tantiemy, w których kupujący mogą określić, jakie tantiemy chcą dla projektu. Może to spowodować, że twórcy nie otrzymają tantiem, gdy ich dzieła zostaną sprzedane, a to podzieli społeczność.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze