Na rynku Bitcoina – „Emocji brak”

7 443

Na rynku Bitcoina – „Emocji brak” ale historia Bitcoina wskazuje 35 000 USD jako dołek w kolejnym cyklu przyszłej hossy

Uczestnicy rynku Bitcoina nie powinni działać pod wpływem emocji, radzi jeden z traderów, ponieważ długoterminowe dane nadal pasują do poprzednich rynków bessy.

Bitcoin pokazuje podręcznikowe oznaki dna makro podczas bessy, jak zwykle, tak wynika z danych.

W nowych tweetach opublikowanych 13 października popularny trader z Twittera Alan ujawnił, że akcja cenowa BTC ściśle naśladuje poprzednie cykle.

Trader Alan: „Nie daj się zwieść”

Podczas gdy niektórzy są zaniepokojeni obecnym stanem rynków Bitcoina i kryptowalut, wskaźniki on-chain od dawna sugerują, że bessa w 2022 r. jest pocieszająco podobna do poprzednich.

Przyglądając się jednomiesięcznemu wykresowi stochastycznemu dla BTC/USD, Alan podkreślił, że Bitcoin powtarza strukturę wspólną dla rynków bessy w 2014 i 2018 roku.

Oscylatory stochastyczne są klasycznymi narzędziami do identyfikacji cykli cenowych oraz interakcji byczej i niedźwiedziej.

Bitcoin okazał się nie być wyjątkiem, a miesięczne niskie odczyty stochastyczne idealnie pasują do cen bessy, potwierdzają dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView.

Teraz te niskie poziomy powróciły — liczby, które wcześniej pojawiły się tylko trzy razy.

Oscylator stochastyczny nie tylko prognozuje, nowy, niski poziom ceny makro BTC, ale może również zostać wykorzystany do określenia, gdzie Bitcoin może spaść w przyszłości.

Wnioskując potencjalne punkty cenowe z istniejących danych, Alan przewidział, że dołek następnego cyklu może wynieść 35 000 USD.

„Bitcoin tworzy flagę w stosunku do poprzedniej konfiguracji flagi. Żółta strefa ze wskaźnika Stochastic pokazuje (przynajmniej) drugą połowę flagi, w której obecnie jesteśmy” – skomentował.

Przeczytaj także: Zmienność rośnie, gdy Bitcoin wraca do wsparcia na poziomie 19 200 $

Bardzo potrzebna odrobina nadziei

Zjawiska, takie jak zachowanie Oscylatora stochastycznego, mogą udanie poprawić humor traderów, którzy obserwowali, jak Bitcoin spada do 75% z rekordowych szczytów zaledwie jedenaście miesięcy temu.

Biorąc pod uwagę popularne źródła twierdzące, że dno jeszcze się nie pojawiło, wydaje się, że nie ma co do tego pewności, analizując krótkoterminową akcję cenową BTC.

Optymistów jest niewielu, a wśród nich jest znany analityk Philip Swift, który w tym tygodniu przewidział dla Cointelegraph, że bessa w 2022 roku powinna być właśnie taka – zrobiona i zakończona do końca roku.

Inni mają mniej nadziei. Jeśli chodzi o ogólną wartość aktywów finansowych, starszy analityk Goldmoney, Alasdair Macleod, powiedział w tym tygodniu inwestorom, aby zapomnieli o dobrych czasach, dopóki Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych nie zmieni kursu w sprawie podwyżek stóp procentowych.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze