Bitcoin debiutuje w Księdze Rekordów Guinnessa

Bitcoin debiutuje w Księdze Rekordów Guinnessa

Świat kryptowalut został doceniony przez Guinness World Records (GWR), który dodał Bitcoina do swojej nowej kategorii „Cryptomania”, uznając topowe kryptowaluty za pierwszą zdecentralizowaną walutę.

GWR kataloguje rekordowe wyczyny i osiągnięcia od 1955 r., a 2022 r. był pierwszym przypadkiem, w którym zmiany w sektorze kryptowalut znalazły się w księdze rekordów. Wprowadzenie nowej kategorii następuje po kilku latach wielkich sukcesów kryptowalutowych tokenów i uznania dla branży kryptograficznej, która odnotowała nowe rekordowo wysokie ceny w 2021 roku.

Dodano również kilka innych godnych uwagi osiągnięć w dziedzinie blockchain, w tym adopcję kryptowalut, tokeny fanów i tokeny niepodlegające wymianie (NFT).

Wraz z uznaniem BTC za pierwszą zdecentralizowaną walutę, Bitcoin został również uznany za najcenniejszą kryptowalutę ze względu na jego kapitalizację rynkową w wysokości 816,69 mld USD, która została odnotowana 24 marca 2022 r.

„Bitcoin został opracowany jako rozwiązanie problemu regulacji waluty cyfrowej bez żadnej scentralizowanej organizacji lub„ zaufanej strony trzeciej ”, aby nadzorować transakcje”, czytamy na stronie z opisem, zauważając, że poprzednie próby stworzenia takiej waluty „nadal wymagały zaufania strony trzeciej (działającej jak bank), aby zapewnić bezpieczeństwo”.

GWR uznał Satoshiego Nakamoto za anonimowego twórcę Bitcoina i prześledziło początki cyfrowej waluty w społeczności internetowej „Cypherpunks”, kolektywie skupiającym entuzjastów kryptografii, libertarian i programistów, w tym Satoshiego Nakamoto.

„Pracująca implementacja koncepcji została zakończona do 3 stycznia 2009 r., kiedy Nakamoto wydobył pierwszy blok w łańcuchu blokowym, a klient open-source został udostępniony opinii publicznej 9 stycznia 2009 r.”

Niezamienny token (NFT) projekt CryptoPunks został również uznany przez GWR za „najdroższy przedmiot kolekcjonerski NFT” po tym, jak CryptoPunk nr 5822 został zakupiony za 23,7 miliona dolarów lub 8000 Etherum 12 lutego tego roku przez przedsiębiorcę Deepaka Thapliya.

Przeczytaj także: NIFTY NEWS – info ze świata NFT

Tokeny fanów zadebiutowały również jako kategoria w książce, a token Manchester City został zarejestrowany jako „najcenniejszy token fanów” z kapitalizacją rynkową w wysokości 47,1 miliona dolarów na dzień 24 marca 2022 r.

Salwador został również uznany za „pierwszy kraj, który przyjął Bitcoin jako prawny środek płatniczy” w czerwcu ubiegłego roku.

To najnowsze osiągnięcie oznacza rosnący trend publicznego potwierdzania postępów w sektorze kryptowalut.

W zeszłym tygodniu największa światowa giełda kryptowalut Binance ogłosiła, że ​​pobiła światowy rekord Guinnessa po tym, jak została uznana za przeprowadzenie największej do tej pory lekcji kryptowalut, w której uczestniczyło 289 osób w Blockchain Land Nuevo León 7 października.

A na początku września słownik Merriam-Webster dodał słowa „altcoin” i „metaverse” do swoich stron referencyjnych. „Bitcoin” został wcześniej dodany w 2016 roku, podczas gdy wyrazy „kryptowaluta”, „początkowa oferta monet” i „blockchain” zostały uwzględnione w słowniu Merriam-Webster w 2018 roku.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze