Wall Street Blockchain Alliance rozpoczyna współpracę z R3

źródło: pixabay/pexels
864

Coraz więcej przedsiębiorstw oraz stowarzyszeń dołącza do firmy R3, aby korzystać z możliwości blockchainowej platformy Corda. Kolejną instytucją, która dołączyła do R3, stanowi Wall Street Blockchain Alliance (WSBA), wiodące w branży stowarzyszenie non-profit. Misją WSBA jest propagowanie i promowanie kompleksowego wdrażania technologii blockchain na rynkach globalnych. O współpracy poinformowali na swoim profilu na twitterze

Stowarzyszenie zamierza wykorzystać możliwości Corda do szybszej adopcji technologicznej. Platforma Corda jest już wykorzystywana w szerokiej gamie branż, od usług finansowych po opiekę zdrowotną, transport morski czy ubezpieczenia. Platforma jest w stanie rejestrować, zarządzać i wykonywać umowy finansowe w doskonałej synchronizacji z pośrednikami, tworząc świat bezkompromisowego handlu. Brzmi to niczym idealny świat do zarządzania finansami. Nie bez powodu R3 zrzesza czołowe banki oraz instytucje finansowe.

„Wall Street Blockchain Alliance (WSBA) i R3 będą działać razem, przyspieszając powszechną adopcję przez innowacyjną społeczność specjalistów z branży usług finansowych. Opowiadamy się za strategicznym podejściem do współpracy z organami regulacyjnymi, aby rynki finansowe (i nie tylko), mogły czerpać pełne korzyści z możliwości technologii blockchain.” – powiedział dyrektor generalny R3, David E Rutter

blockchain wall street
źródło: pexels.com

R3 to przedsiębiorstwo łączące zastosowania blockchainu i usług finansowych. Z sieci R3 korzysta ponad 300 instytucji finansowych, organów regulacyjnych oraz stowarzyszeń branżowych. Specjaliści z R3 utworzyli autorską, blockchainową platformę Corda. Została zaimplementowana m.in. przez niemiecką giełdą papierów wartościowych. Platformę zbudowano w ścisłej współpracy z ponad 70 bankami i instytucjami finansowymi. Warto podkreślić, iż banki są zdecydowanie największymi interesantami w przestrzeni rozwiązań technologicznych od R3.

Stowarzyszenie SWIFT partnerem R3

Ostatnim ważnym partnerstwem R3 było nawiązanie współpracy ze stowarzyszeniem SWIFT. Dostawca usług dla sektora bankowego planuje przetestować specjalną bramkę proof-of-concept (PoC) w sieci blockchain na platformie Corda. Blockchain posłuży SWIFT do ulepszenia swojego systemu „gpi”, nowego standardu w zakresie płatności globalnych dla bankowości. Dzięki GPI, banki mogą wysyłać i przyjmować fundusze szybciej i bezpieczniej, z pełnym dostępem gdzie płatność znajduje się w danym momencie.

Co sądzicie o nowym partnerstwie R3? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze