Najnowsza produkcja HBO o kryptowalutach | Miejsce, od którego wszystko się zaczyna

HBO w końcu opublikowało krótkometrażowy dokument z serii VICE o nadchodzącej kryptowalutowej rewolucji. Wybierzcie się na wycieczkę po kopalni kryptowalut na Islandii oraz obejrzyjcie wywiad z „Ojcem Kryptowalut” – Vitalikiem Buterinem. 

Niespełna dwa tygodnie temu Home Box Office, czyli HBO, wypuściło krótkometrażowy dokument zatytułowany “Inside The Cryptocurrency Revolution” z serii VICE.

Produkcja ta, realizowana ponad półtora roku temu, w końcu ujrzała światło dzienne w serwisie YouTube i jest dostępna za darmo. Przez ten niedługi okres film odnotował już ponad 1,15 miliona wyświetleń. Co może dziwić… albo i nie. I tu pytanie do Was: czy kryptowaluty znajdują się już w mainstream’ie, czy jeszcze nie? 

Wewnątrz kryptowalutowej rewolucji

Materiał przede wszystkim skupia się na przedstawieniu istoty “kryptowalutowej rewolucji” i tego, co ona za sobą niesie. Dobrze, że udało się tam wplątać wątki “techniczne”, po macoszemu próbujące wyjaśnić, z czym tak właściwie “je” się technologia stojąca za bitcoinem i kryptowalutami w ogóle. 

Reportaż rozpoczyna się od lotu śmigłowcem do jednej z islandzkich kopalni kryptowalut. Konkretnie: Genesis Mining, kopalnia Enigma Mine, której właścicielem jest Marco Streng. Wydobywa się tam przede wszystkim Ether i potwierdza transakcje w sieci Ethereum.

Przedstawiono kopalnie i sprzęt wydobywczy, czyli koparki kryptowalut o ogromnej mocy wartej dziesiątki tysięcy dolarów, które każdego dnia utrzymują blockchain przy życiu. 

kopalnia kryptowalut na Islandii Genesis Mining

Korespondent HBO, Michael Moynihan zadał właścicielowi kopalni kilka podstawowych pytań dotyczących m.in. banku centralnego. Pytanie: “Czy to miejsce jest zastępstwem banku centralnego?” – raczej podważa w ogóle funkcjonowanie takiej instytucji – odpowiada Streng. “Czy kryptowaluty to oszustwo, bańka, strata pieniędzy?”. Streng klasycznie przyrównuje rozwój kryptowalut do Internetu w latach 90-tych. 

W programie ujrzymy również zbitkę najważniejszych wiadomości i wypowiedzi liderów światowych mocarstw dotyczących kryptowalut z ostatnich lat.

криптовалюта

W kolejnej części materiału Michael zabiera nas na obiad w Vitalikiem Buterinem, twórcą protokołu Ethereum, aby porozmawiać o przyszłości i istocie walut cyfrowych. 

Następnie wybierają się oni wspólnie na wycieczkę do Tatarstanu, swoistej Doliny Krzemowej Republiki Rosyjskiej. Biorą udział w odbywającym się tam hackatonie, a także rozmawiają z wysoko postawionymi urzędnikami na temat technologii blockchain. 

W tatarstańskim parku technologicznym Michael rozmawia z wiceministrem Republiki i ministrem ds. informacji i komunikacji, który mówi, że jednym z głównych celów rozwojowych Tatarstanu jest wykształcenie większej ilości pracowników sektora IT. “W Stanach Zjednoczonych pracuje 2,5 miliona osób w IT, a w Rosji 400 tysięcy” – twierdzi Minister. 

Gorąco zachęcamy do obejrzenia produkcji VICE on HBO o kryptowalutach. Bo co innego, jak nie tego typu materiały niosą dalej w świat wieść o kryptowalutowej rewolucji? 

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze