Uniwersytet Harvarda inwestuje w kryptowaluty Blockstack

974
Fundusz kapitałowy Uniwersytetu Harvarda inwestuje w kryptowaluty, uregulowaną przez SEC publiczną sprzedaż tokenów. Blockstack wystosował wniosek do SEC o umożliwienie im uruchomienia sprzedaży tokenów na zasadzie wyjątku i zebrania kapitału w wysokości 50 milionów dolarów.Inwestycje instytucjonalne

Jak wiemy, coraz więcej inwestorów instytucjonalnych angażuje się w kryptowaluty. Jednym z takich inwestorów jest kilkakrotnie wspominany przez nas fundusz Fidelity, innymi z kolei są fundusze emerytalne spod znaku Fairfax County.

Uniwersytety również coraz większą wagę przykładają do blockchaina, kryptowalut i  stojącej za tym technologii. Do grona właśnie takich uniwersytetów dołączył jeden z najpopularniejszych i najlepszych, czyli Uniwersytet Harvarda.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez Bloomberga i Anthonego Pompliano, założyciela funduszu Morgan Creek Digital, fundusz kapitałowy Harvard Management weźmie udział w sprzedaży tokenów Blockstack. Wedle informacji Harvard zakupi bezpośrednio z dwoma innymi inwestorami 95,8 miliona tokenów firmy, tj. 5-10 milionów dolarów inwestycji w tokeny ze strony Harvardu.

https://twitter.com/APompliano/status/1116319731714265088Pierwsza oferta tokenowa

Blockstack z siedzibą w Nowym Jorku to firma, która pragnie stworzyć infrastrukturę dla zdecentralizowanego internetu m.in. poprzez budowę DApp. Firma, aby mogła się dalej rozwijać potrzebuje finansowania i jedyne co jest w stanie zaoferować w zamian to tokeny, które później będą możliwie o wiele więcej warte. Niestety Stany Zjednoczone ściśle regulują dziedzinę inwestycji, pozyskiwania kapitału, ofert publicznych itd., a co dopiero kryptowalut i ICO.

W związku z powyższym Blockstack zdecydował się na alternatywę wobec IPO, czyli tzw. Regulation A+ (REG A+), zwolnieniu wprowadzonemu wraz z ustawą JOBS Act w 2012 r. Reg A+ działa na zasadzie wyjątku i pozwala mniejszym przedsiębiorstwom uzyskać dostęp do kapitału. Blockstack potwierdził 11 kwietnia o wprowadzeniu oferty Regulation A+, zgodnie z deklaracją SEC.

W sumie oferta publiczna “papierów wartościowych” wynosi 295 milionów tokenów Blockstack Stacks (STX) po $0,30 każda.

Co myślicie o publicznej ofercie tokenowej Blockstack? Czy SEC dopuści więcej tego typu projektów do realizacji?

Komentarze