Instytucjonalny fundusz kryptowalutowy Fidelity w końcu ruszył!

Ogromna amerykańska korporacja świadcząca usługi finansowe, zarządzająca ponad 7 bilionami dolarów Fidelity Investment w końcu uruchomiła instytucjonalny fundusz kryptowalutowy, Fidelity Digital Assets.Fidelity Digital Assets

W październiku ubiegłego roku rozpoczęto pracę nad instytucjonalnym funduszem kryptowalutowym pod szyldem Fidelity. Informowaliśmy Was już o tym fakcie kilka razy, z końcem stycznia nawet poznaliście datę uruchomienia funduszu – marzec, ziściło się to parę dni temu.

Fidelity Digital Assets, fundusz kryptowalutowy dla inwestorów instytucjonalnych wystartował! Firma podkreśla, że możliwości funduszu są, na razie, dostępne wyłącznie dla wyselekcjonowanej i uprawnionej do tego grupy klientów. Jednakże z czasem, fundusz kryptowalutowy nabierze tempa.Warto napomknąć, że Fidelity Digital Assets jest przeznaczony tylko dla inwestorów instytucjonalnych: funduszy hedgingowych, family offices, funduszy emerytalnych, fundacji itd.

Firma jest światowym liderem w świecie finansów, zarządzają ponad 7 bilionami dolarów swoich klientów, mają doświadczenie i darzy się ich zaufaniem. W związku z tym zdecydowali się odpowiedzieć na potrzeby inwestorów instytucjonalnych, którzy nie mieli gdzie lokować znacznych środków w kryptowaluty w bezpieczny sposób.

Przekazać pałeczkę #LNTrustChain

Widzimy, że Fidelity nie zamyka się całkiem z instytucjami, ale bierze aktywny udział w życiu społeczności kryptowalutowej. Wspominaliśmy jakiś czas temu, o świetnej inicjatywie #LNTrustChain na Twitterze, która zresztą ciągle trwa. Wzięli w niej udział znane osobistości z kryptowalutowego światka, a nawet sam Jack Dorsey, CEO Twittera.

Fidelity Digital Assets niespodziewane dołączyło do gry, zaproszone przez niejakiego maksymalistę bitcoinowego @Wiz (Twitter). Analogicznie do olimpiady: znicz, pochodnia olimpijska (Lightning Torch ) została przejęta przez fundusz i przekazana dalej.

 


Co myślicie o pierwszym, tej wielkości, kryptowalutowym funduszu przeznaczonym dla inwestorów instytucjonalnych? Jak wiele instytucji skorzysta z tego rozwiązania? Podzielcie się przemyśleniami w komentarzach, zapraszamy!


Komentarze