Publiczny fundusz emerytalny inwestuje w kryptowlauty

1 620
Amerykański publiczny fundusz emerytalny powierzył pieniądze spółce venture capital, który para się inwestowaniem w branży blockchain i kryptowalut. To prawdopodobnie pierwsza inwestycja w ogóle, ze strony jakiegokolwiek funduszu emerytalnego w cyfrowe aktywa.Fundusz emerytalny

Parę dni temu, niejaki Anthony Pompliano (pseud. Pomp) pochwalił się na Twitterze, że jego fundusz kryptowalutowy przyjął inwestycję od niespodziewanej instytucji. Tą instytucją jest Fairfax County, amerykański fundusz emerytalny ze stanu Virginia.

https://twitter.com/APompliano/status/1095288927580233729

Morgan Creek Digital Assets przyjął niewielką inwestycję 40 milionów dolarów od dwóch z trzech podfunduszy Fairfax County. System firmy ze wschodniego brzegu Stanów Zjednoczonych dzieli się na trzy obszary, plany emerytalne. W pierwszej kolejności koncentruje się na pracownikach (Employees’ Board), na policjantach (Police Officers Board) i mundurowych (Uniformed Board). Dwa z tych trzech funduszy zainwestowały w blockchain i kryptowaluty.

Fundusz policyjny i pracowniczy obsługuje 5.1 miliarda dolarów w różnorakich aktywach, a teraz konkretnie zainwestowali w Morgan Creek Blockchain Opportunities Fund. Morgan Creek stacjonuje w Północnej Karolinie i pod swoją wodzą zarządza aktywami o wartości 1,4 miliarda dolarów.

 

Emerytura za kryptowaluty

Pomp jest założycielem spółki Morgan Creek Digital Assets, która specjalizuje się w inwestowaniu w najbardziej obiecujące startupy i kryptowaluty.

Zgodnie z notą wydaną przez Fairfax County, fundusz Morgan Creek przynajmniej 85% środków zainwestuje w firmy blockchainowe. Z kolei, nie więcej niż 15% przeznaczą na inwestycje w obecnie prosperujące kryptowaluty.

Pomp w wywiadzie dla Bloomberga mówi, że tylko drobną część inwestują w kryptowaluty, m.in. w Bitcoina (stracił 75% wartości w 2018 roku). Poza tym wspomina, że ich fundusz podwyższonego ryzyka działa w całej swej strukturze jak tradycyjna forma takiego funduszu.

Morgan Creek

Kryptowaluty, w które inwestuje m.in. Morgan Creek Digital Assets, we współpracy, z dostarczającym indeks Bitwise:

morgan creek digital assets kryptowaluty

Pomp w wywiadzie telefonicznym dla Bloomberga powiedział:

W instytucjonalnym świecie panuje przekonanie, że jeśli branża będzie prosperowała przez dłuższy czas, będzie to bardzo cenne, […] Mądrego inwestora nie rozprasza cena, koncentruje się on na długofalowych trendach i wierzy, że postawienie na innowacje to świetny sposób na zmniejszenie ryzyka.


Co myślicie o inwestycji publicznego funduszu emerytalnego w branże blockchain? Czy zwróci im się ta inwestycja? Podzielcie się przemyśleniami w komentarzach poniżej, zapraszamy!

Komentarze