Ukłon firmy Bitmain w stronę górników

Popularny chiński producent koparek do wydobywania kryptowalut podjął decyzję o wstrzymaniu sprzedaży nowych urządzeń. Celem tych działań jest ułatwienie chińskim górnikom uzyskania jak najlepszych cen za używany sprzęt.

Zaskakujące informacje chińskiej agencji informacyjnej Sina Finance

Agencja informacyjna Sina Finance poinformowała, że doskonale znana osobom zainteresowanym kryptowalutami firma Bitmain wstrzymuje globalną sprzedaż nowych koparek. Działania te mają wynikać z chęci pomocy działającym na terenie Chin firmom specjalizującym się w kopaniu, które obecnie znalazły się w bardzo trudnej sytuacji. Opisywaliśmy to między innymi w artykule: Chiny nakazują górnikom bitcoin z prowincji Yunnan zaprzestanie działalności wydobywczej do końca czerwca.

Chociaż wiele kopalni rozpoczęło już proces relokacji swoich urządzeń (przykładem może być exodus górników bitcoin z Chin. Kierunek: Teksas), są to czasochłonne i kosztowne działania. W niektórych przypadkach sprzedanie koparek będzie korzystniejsze niż wysyłanie ich w odległe miejsca. Łatwy dostęp do nowych urządzeń mógłby jednak obniżyć zainteresowanie używanymi koparkami, zwłaszcza że są to urządzenia, które pracują przez całą dobę i wiele osób nawet nie bierze pod uwagę zakupu używanego sprzętu. Dzięki decyzji Bitmain górnicy będą mogli łatwiej znaleźć klientów zainteresowanych odkupieniem ich koparek, a jednocześnie nie będą musieli obniżać cen.

Korzyści wynikające z odroczenia sprzedaży koparek

Odroczenie sprzedaży przez lidera w branży koparek to nietypowy gest, jednak nie wynika on wyłącznie z chęci ułatwienia górnikom wyjścia z branży i zminimalizowania strat. Dzięki tej zaskakującej decyzji producent może zabezpieczyć się przed nagłym spadkiem cen urządzeń, do którego doprowadziłoby obniżanie cen przez górników w przypadku, gdyby musieliby konkurować z cenami nowych koparek.

Już teraz ceny sprzętu są nawet czterokrotnie niższe niż w kwietniu, więc decyzja Bitmain w dłuższej perspektywie przyniesie korzyści nie tylko górnikom, ale również firmie. Jednocześnie przedstawiciel firmy Bitmain poinformował, że wstrzymanie dostaw nie obejmie koparek wykorzystywanych do altcoinów.

Niskie ceny kart i koparek w Chinach

Oprócz koparek, w atrakcyjnych cenach można obecnie kupić również karty graficzne. Spadek cen kart graficznych w Chinach przełożył się na obniżki przekraczające 60%, o czym informowaliśmy w poniedziałek.

Komentarze