Blockchain wchodzi na salony: 20 000 biletów na UEFA Euro 2020

1 679
Blockchain zatacza coraz szersze kręgi. Tym razem może przyczynić się do ujednolicenia rynku sprzedaży biletów czy wyeliminowania biletowych fałszerstw na Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej 2020. 

Stokenizowana bileteria

Cyfrowe tokeny to rozwiązanie, którym wielki biznes przypatruje się z uwagą i zaczyna wdrażać w zawrotnym tempie. Funkcjonujące już od wielu lat programy lojalnościowe nie oferują takich możliwości, jak tokeny czy waluty cyfrowe na wszechstronnej sieci blockchain wraz z inteligentnymi kontraktami Ethereum.

Nowy rok przyniesie nam związany z tym eksperyment. Kryptowalutowy projekt AlphaWallet podjął współpracę z UEFA Euro 2020. Jej celem jest obsługa sprzedaży ponad 20 tysięcy biletów VIP przy pomocy blockchain.

Przed kilkoma dniami Digital Journal przeprowadziło wywiad z Victorem Zhang’iem – założycielem i CEO AlphaWallet, w którym powiedział nieco więcej o wspomnianej współpracy.

Partnerstwo zainicjowano już w październiku z szanghajską komórką sieci sprzedażowej UEFA, która obsługuje obywateli Chin, Hongkongu, Makau oraz Tajpej. Potwierdzono wówczas, że stokenizowanych zostanie ponad 20 tysięcy biletów VIP na UEFA Euro 2020.

Zasadniczo to UEFA Exclusive Sales Agent zapewnia fundusze, bilety i trust anchor, my dostarczamy technologie.

Co ciekawe, AlphaWallet w ubiegłym roku współpracował już z szanghajskim agentem przy okazji Mistrzostw Świata World Cup 2018. Wówczas współpraca także dotyczyła rozwiązań biletowych.

Bilety na UEFA Euro 2020

Jak wiecie, że trzy tygodnie temu ruszyła sprzedaż biletów na nadchodzące Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, a łączna ilość dostępnych biletów wynosi 3 miliony. Dwadzieścia tysięcy przy tym to niewiele, choć może to przybliżyć technologie kryptowalut dalekowschodnim fanom UEFA.

https://twitter.com/Victor928/status/1203666634897940486

Co ważne, bilety na blockchainie, które zaoferował Zhang i AlphaWallet mogą być zweryfikowane bez połączenia się z systemem biletowym UEFA. Bezpieczeństwo zapewnia blockchain Ethereum, na którym tokeny biletowe UEFA VIP będą funkcjonować.

Takie rozwiązanie ma wyeliminować z oficjalnej sprzedaży rynku “drugiej ręki”, gdzie można spotkać się z przypadkami wyłudzeń i fałszerstw. Zamiast tego powstanie otwarty, dostępny dla każdego rynek, który zostanie uregulowany poprzez smart contracts. To organizator określa zasady funkcjonowania kontraktów.

Współpraca zaowocuje pełną integracją. Fani i użytkownicy nie będą zamknięci na jednej platformie. “Nigdy więcej papieru, nigdy więcej rejestracji i logowań. Nigdy więcej kopiuj/wklej. Każdy bilet jest otwartym interfejsem API w rękach użytkownika” – mówi Zhang. A bilety może kupić każdy i kiedy ma na to ochotę. “Nigdy więcej fałszywych biletów”.

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Zachęcamy również do głosowania w nominacjach do nagród Nexus 2019. Oddaj swój głos już teraz i weź udział w losowaniu kryptowalutowych gadżetów!

Komentarze