Uchwalono ustawę traktującą Bitcoina jako pieniądz!

źródło: pexels/pixabay
4 900
Najnowsze wieści ze stanu Wyoming w Stanach Zjednoczonych jednoznacznie wskazują na to, że uchwalono ustawę traktującą kryptowaluty jako pieniądz fiducjarny. Ustawa została przegłosowana 28 do 1. Aktualnie trwa drugi proces weryfikacji.

 

Bitcoin jako pieniądz

Informowaliśmy Was w styczniu, że stan Wyoming w USA jest bardzo zaangażowany w działalność na rzecz rozwoju technologii rejestrów rozproszonych. Ich ambicją jest stworzenie korzystnych ram regulacyjnych i zostanie Narodową Doliną Kryptowalut.


18 stycznia zaproponowano ustawę ”Digital assets-existing law”, a kilka dni temu ją uchwalono (31 stycznia). Senat zagłosował jednoznacznie za wprowadzeniem tej ustawy do obowiązującego prawa, 28-1 zagłosowało “za”. Następnego dnia ustawa z Senatu powędrowała na drugi proces do Izby, po czym trafi na biurko Gubernatora Stanu Wyoming Marka Gordona do podpisu. Jeśli cały proces przebiegnie pomyślnie, możemy się spodziewać wejścia ustawy w życie w drugiej połowie lutego. 

Owa ustawa (ang. bill) – SF 125 interesuje nas szczególnie, ponieważ w 29 rozdziale jest napisane, co następuje:

Wirtualna waluta jest niematerialną własnością osobistą i niezależnie od W.S. uznaje się ją za pieniądze, […]

https://twitter.com/CaitlinLong_/status/1091399731459354625

Trzeba zaznaczyć, że powyższy dokument nie jest jedyną uchwaloną ustawą przez Senat tego dnia. Na spotkaniu przeszło aż osiem ustaw wiążących się z technologią rejestrów rozproszonych i nie tylko.  

 

Banki

Jeżeli ostatnia część procesu przebiegnie pomyślnie, ustawa zostanie włączona do prawa stanowego. Wirtualne waluty uznane za pieniądze fiat, będą podlegały pod to samo prawo dotyczące tradycyjnych pieniędzy, a to oznacza bankowy nadzór

Banki odgrywają kluczową rolę w podjętej powyżej ustawie, będą oferować usługi powiernicze dla cyfrowych aktywów. W podjętej powyżej ustawie napisano:

Bank może zapewnić usługi powiernicze dla cyfrowych aktywów, zgodnie z tą sekcją, przekazując 60-dniowe powiadomienie do pełnomocnika rządowego.

Więcej na temat działalności banków Wyoming wobec ostatnio uchwalonych ustaw, dowiecie się z poprzedniego artykułu.

 

Wyoming Blockchain

Bitcoin jako pieniądz – już w najbliższym czasie, ale zauważmy, że nie tylko Bitcoin, w ogóle cyfrowe aktywa. Ponadto podjęto inne ustawy uzupełniające tą powyżej przedstawioną, np. Fintech Sandbox, Wyoming Utility Token Act czy Corporate Stock Certificate Tokens.

Najnowsze wiadomości związane z uchwalaniem ustaw blockchainowych znajdziemy także w stanowych gazetach takich jak Wyoming Tribune Eagle.

Współzałożycielka Koalicji Blockchain Wyoming i entuzjastka blockchaina, Caitlin Long prężnie działa na rzecz budowania najkorzystniejszego środowiska dla kryptowalut. Obserwują ją (i jej zespół) legislatorzy na arenie międzystanowej, a przedsiębiorcy zastanawiają się nad przeniesieniem swojego biznesu do Wyoming.

“Bitcoin jako pieniądz” – czy jesteśmy świadkami punktu zwrotnego? Czy inne stany USA pójdą w tym samym kierunku? Podzielcie się przemyśleniami w komentarzach poniżej, zapraszamy!

Komentarze