Twitter wprowadza wykresy na żywo Bitcoin i ETH

Twitter stawia na Bitcoin
2 842

Twitter przechodzi liczne zmiany przy wsparciu nowego właściciela. Zyskuje na tym m.in. Bitcoin

Po niedawnym przejęciu znanej platformy mediów społecznościowych, mamy okazję obserwować na niej liczne zachodzące zmiany, które wychodzą z inicjatywy nowego dyrektora generalnego. Elon Musk, bo o nim rzecz jasna mowa, jest także co powszechnie wiadomo entuzjastą kryptowalut i technologii blockchain. To połączenie sprawia, że nowa cyfrowa rewolucja coraz głośniej przebija się do mainstreamu. Zyskują na tym rzecz jasna najpopularniejsze w chwili obecnej assety, czyli Bitcoin i Ether. Teraz kiedy Twitter wprowadza wykresy na żywo dostępne dla obu kryptowalut, jeszcze więcej osób będzie mogło zbliżyć się do świata cyfrowych aktywów.

Użytkownicy Twittera mogą teraz śledzić notowania live dla dwóch kryptowalut

Po wpisaniu w zakładce wyszukiwania platformy hasła Bitcoin lub Ethereum, użytkownicy będą mieli okazje zapoznać się z bieżącymi notowaniami jednej ze wspomnianych kryptowalut. Grafika, która wyświetla się Twitterowiczom przedstawia dane zaczerpnięte z serwisu śledzącego rynek TradingView oraz link prowadzący do platformy Robinhood. Nie wiadomo jednak na ten moment, czy któryś z tych podmiotów był w jakiś sposób zaangażowany we wprowadzenie nowej funkcji, a co za tym idzie czy wszedł we współpracę z gigantem social media. Wykres pokazuje także wahania notowań w porównaniu z dniem poprzednim. Funkcja jest dodatkiem do istniejącej już opcji $Cashtags, która wyświetla ceny wielu funduszy ETF i wiodących akcji.

Sprawdź także: Założyciel Waves ogłasza nowy stablecoin

źródło: Twitter

Kto zostanie nowym CEO Twittera?

Pomimo licznych ulepszeń i poprawek wprowadzonych za sprawą Elona Muska, wielu użytkowników platformy wydaje się sprzeciwiać nowym rządom. Około 10 milionów ludzi zagłosowało w ankiecie za odwołaniem z funkcji CEO ekscentrycznego miliardera. Co ciekawe, wspomnianą ankietę stworzył on sam. Za pozostaniem na stanowisku głos oddało 7,5 miliona użytkowników. Przedsiębiorca powiedział, że będzie przestrzegać wyników i postara się znaleźć „kogoś na tyle głupiego”, aby zastąpił go u steru. Po mianowaniu nowego dyrektora generalnego Musk planuje zarządzać zespołami oprogramowania i serwerów w ramach platformy Twitter. Pozostaje mieć nadzieje, że jego następca będzie jednak na tyle mądry, aby zdawać sobie sprawę z tego jaki potencjał skrywa w sobie Bitcoin i technologia, na której jest oparty.

Podobał Ci się ten artykuł? Sprawdź gorący poradnik!

Komentarze