DeBank – poradnik do nowej platformy

DeBank stale się rozwija

Platforma w fazie testowej DeBank to jeden z najgłośniejszych protokołów pod przyszły airdrop

DeBank to platforma, która pojawiła się i od razu podbiła serca tysięcy kryptowalutowych inwestorów. Wszystko za sprawą tego, że możemy na niej (po uprzednim podłączeniu się portfelem) zlokalizować wszystkie swoje środki na licznych blockchainach. Obejmuje to zarówno środki znajdujące się bezpośrednio na wallecie jak i na przeróżnych protokołach. Takie rozwiązanie było od dawna bardzo potrzebne społeczności zgromadzonej wokół cyfrowych aktywów, bowiem rozwiązuje to problem konieczności stałego, skrupulatnego monitorowania każdego jednego posiadanego tokena. Nic więc dziwnego, że obecnie platforma cieszy się niezwykłą popularnością, a twórcy dbają o zapewnienie jak najlepszego odbioru, dlatego stale dodają nowe, interesujące opcje. Dziś przyjrzymy się działaniom, jakie możemy już wykonać za sprawą wspomnianej strony, aby móc się wystawić na potencjalny airdrop w przyszłości. A jeśli nie widziałeś jeszcze poprzedniego poradnika, gdzie operujemy na mainnecie oraz testnecie, to zapraszam tutaj: BlueMove – prosty poradnik pod airdrop

1. Zaloguj się portfelem Metamask do platformy

Zaloguj się wybranym profilem (którego środki chcesz obserwować) Metamask. Następnie z dużym prawdopodobieństwem będziesz musiał przenieść część środków na Layer2, gdyż będą nam one potrzebne do wykonania późniejszego zadania. Na ten moment rozejrzyj się po platformie, sprawdź główne zakładki ze środkami, NFT oraz historią transakcji. Możesz także ustawić w zakładce Settings np. tryb ciemny. Ponadto, we właśnie tej zakładce połącz się ze swoim Twitterem oraz zweryfikuj adres email – to twoje pierwsze zadanie. Kiedy już to zrobisz, nie wychodź do strony głównej platformy, ale skorzystaj także z funkcji, która jest obecnie w wersji Beta, czyli „Verify your organization”. Polega ona na tym, że musisz stworzyć coś w rodzaju grupy, której nadajesz nazwę i logo. Spiesz się, bowiem w przyszłości te społeczności mogą być przez twórców premiowane, natomiast ich utworzenie jest aktualnie przecenione, a właściwie jest ono całkowicie darmowe. Z pewnością jednak ta promocja nie będzie trwała wiecznie.

DeBank - utwórz organizację beta

2. Ustaw awatar swojego profilu

W zakładce „Home” (panel główny) kliknij w miejsce swojego awatara, który aktualnie nie jest jeszcze ustawiony. Następnie wybierz jedno ze swoich NFT, które ma reprezentować Twoje konto. I tyle, gotowe! Jeśli nie posiadasz jeszcze żadnego niewymiennego tokena, to możesz zakupić go na dowolnej platformie obsługującej dowolny blockchain kompatybilny z DeBank (15 łańcuchów bloków i ponad 800 protokołów), ponieważ nie ma to znaczenia na jakiej sieci znajduje się twój awatar.

3. Pobierz aplikację mobilną

Pobranie aplikacji mobilnej może być w przyszłości jednym z warunków premiujących potencjalny airdrop. Pamiętaj, aby absolutnie zawsze instalować tego typu oprogramowanie z wyłącznej strony producenta, i nie inaczej jest w tym przypadku. Co ważne, aplikacja jest już dostępna zarówno w wersji Android jak i iOS. Do dzieła!

4. Napisz do kogoś płatną wiadomość

Właśnie w tym celu musisz przetransferować środki na Layer2. Przejdź do zakładki „Hi” – jest to jedna zakładka zaraz pod „Home”, czyli naszym panelem głównym. Opcja, którą będziemy teraz testować (za realne środki) jest niezwykle ciekawa i w pewnym sensie przełomowa. Zakłada ona bowiem, że musimy zapłacić minimum 1$ za wysłanie do dowolnej osoby wiadomości. Zdaniem twórców, w przyszłości takie rozwiązanie może mieć zastosowanie np. w przypadku influencerów, którzy nie mają wystarczająco czasu by odpowiedzieć wszystkim zainteresowanym, ale wolny rynek ustali kwotę, którą część fanów będzie chciała przeznaczyć na to, aby przekazać coś swojemu idolowi. No dobra, lecimy z tym tematem. Co trzeba zrobić? Kiedy jesteśmy już w odpowiedniej zakładce, wystarczy wcisnąć „Start new conversations”.

DeBank - napisz do kogoś wiadomość

Teraz po prostu wyślij dowolną wiadomość na dowolny adres, dla ułatwienia zostawiam mój, ale nie ma to żadnego znaczenia do kogo napiszesz. Mój adres: 0x0c33CcB01c03Dc696bCFb3821A0c02CdFFe69E04

5. Dołącz do discorda DeBank

Ten krok jest arcyważny w szczególności względem tego o czym będziemy mówić w punkcie kolejnym. Na razie po prostu dołącz i przejdź weryfikację na discordzie DeBank.

Tutaj link do niego: https://discord.com/invite/KYuj8DE

6. Wymintuj domenę lub pnij się w rankingu, by zdobyć ją za darmo

Ostatnią akcją, którą będziemy dzisiaj podejmować na platformie DeBank jest próba zdobycia własnej domeny (Web3 ID). Możemy ją nabyć na dwa sposoby. Ten łatwiejszy, ale zdecydowanie bardziej kosztowny to zakup za 96$. Decyzję o tym czy chcesz wybrać to rozwiązanie zostawiam Tobie drogi użytkowniku. Ja jednak spróbuję skupić się na drugiej możliwości, czyli zakwalifikowaniu się do rankingu Top 50k aktywnych użytkowników na platformie. Wszystkie poprzednie działania, które dziś wykonaliśmy dały nam sporo punktów w zestawieniu, ale to wciąż za mało aby otrzymać możliwość darmowego mintu. Co więc musimy zrobić?

Sprawa wygląda bardzo prosto. Na początku klikamy charakterystyczną ikonę, aby przenieść się do zakładki rankingowej.

Zjeżdżając na dół, ukaże nam się możliwość wybrania strony. Wyszukujemy dowolną, a następnie klikamy Follow przy każdym profilu, aż osiągniemy maksymalną liczbę 500. Czynność powtarzamy co 1-2 dni, pamiętając, aby najpierw przestać obserwować wcześniejsze profile. Nie musicie oczywiście szukać ich ponownie w rankingu, wystarczy że wejdziecie w zakładkę główną panelu DeBank i przy „Following” klikniecie liczbę 500 (lub inną w zależności od tego ile osób zaobserwowaliście).

Tym samym, możecie oczekiwać, że część osób da wam follow, kiedy wy ich zaobserwujecie, a co za tym idzie wasze punkty w rankingu zwiększą się. Klasyfikacja jest aktualizowana co 7 dni, w każdą niedzielę. Pamiętajcie, że jeśli macie przynajmniej 1000$ na portfelu, który jest podpięty do platformy, to wasze obserwacje mają większą moc i udzielacie danej osobie więcej punktów. Korzystajcie z discorda (praktycznie wszystkich kanałów) DeBank aby zamieszczać tam linki do swoich profili z prośbą typu follow for follow. Link do profilu uzyskujecie po prostu kopiując adres strony internetowej, kiedy jesteście w zakładce głównej „Home”. Podrzucajcie także swoje profile w komentarzach pod tym artykułem i naszymi social mediami, aby wymieniać się followami. Ponadto, zostawiam wam adres mojego profilu, jeśli go zaobserwujecie to odwdzięczę się tym samym.

Adres mojego profilu: kliknij tutaj

Podsumowanie – czy są szanse na airdrop od DeBank?

Jak mam nadzieję zdążyliście już zauważyć, DeBank to platforma z ogromnym potencjałem, a jej twórcy stale dbają o utrzymanie inwestorów i rozwój. Kilka prostych kroków może zakwalifikować nas jako oddanych wczesnych użytkowników, więc uważam, że za taką „cenę” zdecydowanie warto podjąć rękawicę i zostawić po sobie jakiś ślad. W przypadku wykonywania działań na takich protokołach pamiętajcie, że nawet wykonanie zaledwie jednej czynności, jak w tym przypadku np. wysłania do kogoś wiadomości, może zostać w przyszłości potraktowane jako testowanie i zakwalifikowane do airdropa. Do dzieła więc, a jeśli jeszcze wam mało, to zapraszam na kompletny poradnik do ekosystemu na czasie, czyli Sui.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx