Założyciel Waves ogłasza nowy stablecoin

Nowy stablecoin od Waves na horyzoncie

W obliczu potencjalnej wojny już istniejących, założyciel znanego łańcucha ogłasza nowy stablecoin

Atmosfera w branży kryptograficznej przypomina ostatnimi czasy filmy Hitchcocka, i to niestety wyłącznie z negatywnym zakończeniem. Nieustannie otrzymujemy nagłe i często szokujące informacje o potencjalnych kłopotach największych spółek, a później równie szybko okazuje się, że rzeczywiście są one niewypłacalne i idą na dno w zaledwie jedną dobę, jak chociażby założony przez Sama Bankmana-Frieda, FTX. Tym bardziej ciekawi decyzja założyciela ekosystemu Waves Sashy Ivanova o tym, że niebawem w przestrzeni kryptowalutowej powstanie kolejny stablecoin. Jest jednak mały mankament tego rozwiązania. Problem bowiem w tym, że niedawno jeden tego typu token wysypał się (odkleił od pegu), i miało to miejsce właśnie we wspomnianym ekosystemie. Tym coinem jest oczywiście USDN (Neutrino USD).

Stablecoin USDN szoruje po dnie

źródło: Coingecko

Dyrektor generalny Waves zapowiada, że nowy stablecoin będzie „niemożliwy do odklejenia”

Temat depegu stablecoinów i ich potencjalna wojna, to w zasadzie jedna z najgłośniejszych narracji obecnej bessy na kryptowalutowym rynku. Nie milkną obawy związane z potencjalnymi, gigantycznymi kłopotami w największych projektach odpowiedzialnych za tokeny powiązane z amerykańskim dolarem. Nie dziwi więc, że inwestorzy pozostają wobec wielu nieufni, a szczególnie w sytuacji gdy po raz kolejny w przeciągu ostatnich zaledwie kilku miesięcy otrzymujemy informacje o odklejeniu się korelacji w jednym z coinów. Ivanov odnosząc się do sytuacji USDN stwierdził:

Niestety, modele oparte na impulsach nie uwzględniają zdarzeń czarnych łabędzi, działają w 99,9% warunków rynkowych, ale nie są w stanie wytrzymać bardzo dużej zmienności rynkowej

źródło: cryptopotato

Zobacz także: Binance przejmuje giełdę Tokocrypto

Podsumowując, dyrektor generalny sam przyznał, że w obliczu aktualnej sytuacji na rynku kryptowalut i dużej płynności związanej między innymi z częstym FUDem i wieloma zagrożeniami, model USDN nie był odpowiednio dostosowany realiów i po prostu się nie sprawdził. Inwestorzy naturalnie stracili w skutek tego znaczne środki. Teraz jednak Ivanov zapewnia, że nowy stablecoin oparty o ekosystem Waves będzie niemożliwy do odklejenia. Wszystko za sprawą tego, że nowy token ma być „hybrydą między algorytmicznym stablecoinem” i będzie oparty na modelu zdecentralizowanej autonomicznej organizacji. Żadne kroki nie zostaną jednak podjęte, dopóki sprawa z Neutrino USD nie zostanie rozwiązana. O tyle dobrze, że w tym przypadku ludzie odpowiedzialni za to nieszczęście nie uciekają od odpowiedzialności, lecz chcą jak najszybciej rozwiązać pomyślnie całą sprawę.

Kolego, zatrzymaj się! Szukasz dobrej okazji do airdropa? Tylko do końca roku

Komentarze