Tether | 1 mld $ w USDT na bocznicy Binance

Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy Tether (USDT) pełni coraz bardziej istotną rolę na rynku kryptowalut. Kapitalizacja stablecoina zwiększa się w bardzo istotnym wymiarze. Spróbujmy „dodać dwa do dwóch”…

Śledzenie obecności USDT daje inwestorom nowe sygnały dotyczące potencjalnych trendów rynkowych. Wydaje się, że jeden taki sygnał pojawił się właśnie teraz. Na giełdzie Binance znajdują się zasoby USDT o ogromnej wartości.

1 miliard USD w USDT na bocznicy Binance

Jason Choi – dyrektor ds. Badań w kryptowalutowym funduszu hedgingowym The Spartan Group zwraca uwagę na ciekawą sytuację. Obecnie, tylko na Binance, „zaparkowany” jest Tether o wartości przekraczającej jeden miliard dolarów (dane od TradingView). Nie uwzględnia to innych stablecoinów obsługiwanych przez platformę, w tym Binance USD, USD Coin czy Paxos Dollar.

Poniższy wykres pokazuje, że aktualny udział USDT na Binance jest o 1 000% wyższy niż około 100 milionów USDT na Binance na najwyższym poziomie 10 500 USD jeszcze w połowie lutego. Większość wzrostu nastąpiła po krachu wyceny BTC i innych aktywów cyfrowych, który miał miejsce w połowie marca.

Byki w wagonach?

Wykładniczy wzrost liczby USDT trzymanych na Binance może sygnalizować jedno: prawdopodobnie rosnący poziom ukrytego popytu na kryptowaluty.

Biorąc pod uwagę, że dotychczasowy wzrost udziału USDT na Binance był względnie stały, bez dużych skoków wskazujących na bezpośrednie doładowania ze strony samego Tether. Sugerowałoby to, że również indywidualni inwestorzy masowo wysyłają swoje stablecoiny na giełdę.

Pojawia się pytanie czy ci inwestorzy czekają, aby przetransponować swoje USDT na kryptowaluty, na przykład Bitcoin, Ethereum lub inne? Co się stanie, gdy ostatecznie to zrobią?

Co istotne, nie tylko USDT zanotował gwałtowny wzrost. W ostatnich tygodniach nastąpiło znaczne odrodzenie stablecoinów. Nic Carter z CoinMetrics wskazuje, że całkowita, sumaryczna wartość tych aktywów jest na bardzo wysokim poziomie:

„Tylko w marcu 2020 r. w stablocoinach przekazano ponad 2 miliardy dolarów. To zdecydowanie najlepszy miesiąc w historii”.

Stablecoiny to teraz blisko 4,2% całego rynku kryptowalut

Panuje przekonanie, że w pewnym momencie inwestorzy będą chcieli zamienić swoje stablecoiny na bitcoiny lub inne kryptowaluty. To z kolei może spowodować znaczne wzrosty wyceny tych drugich.

Ten właśnie sentyment doskonale podsumował Sun Zhu, który na początku 2019 r. wypowiedział takie słowa:

Pozostaje nam tylko spróbować zastanowić się nad poniższym stwierdzeniem:

Wyobraźcie sobie, że potrzebujemy nowych pieniędzy, aby osiągnąć 10 000 USD….” [na BTC – przyp. red.]

Co sądzicie na ten temat?

Komentarze