Tesla lepsza od Bitcoina?

4 089

Jak zauważyło wiele osób, Tesla jest lepsza od Bitcoina! Bitcoin uchodzi za aktywo o jednych z najlepszych „wyników finansowych” w tym roku. Jak się jednak okazuje, Tesla Elona Muska radzi sobie nawet lepiej.

Rozpędzony Koń Elektryczny

Od kiedy Tesla opublikowała swój wynik finansowy za 3 kwartał 2019 roku (23 października 2019), jej akcje wzrosły o zawrotną wartość 127%.

Wczoraj, 29 stycznia, cena akcji Tesli w momencie zamknięcia parkietu wynosiła 580,99$. Oznacza to, że w samym 2020 roku firma ta uzyskała wzrost na poziomie 38,8%. Bitcoin, dla porównania, radzi sobie gorzej. W pierwszym miesiącu bieżącego roku udało mu się zdobyć próg 9 328$, co przekłada się na wzrost o 30% przez ostatnie 30 dni.

Po wczorajszym zamknięciu sesji, Tesla opublikowała raport finansowy za czwarty kwartał 2019 roku. Po raz kolejny projekt Elona Muska tworzący najpopularniejszą markę samochodów elektrycznych przerósł prognozy analityków.

Zgodnie z informacją podaną przez CNBC, wartość dywidendy przypadającej na jedną akcję spółki wynosi 2,14$. Warto dodać, że według analiz miała to być kwota mniejsza – około 1,72$.

Informacja ta pomogła kolejny raz wywindować cenę. 30 stycznia wyniosła ona nawet 630$. Sprawa “pobicia” bitcoina przez spółkę samochodową skomentował Mati Greenspan – CEO blockchainowej firmy consultingowej Quantum Economics, a także były starszy analityk platformy eToro.

“Jednak nie najlepsze aktywo w tym roku. Tesla wyprzedza bitcoina o włos!”

Warto również wspomnieć, że Elon Musk, CEO Tesla, w jednym z firmowych podcastów wspomniał ostatnio o kryptowalutach. Co do samego bitcoina ma raczej pasywny stosunek, ale uważa, że kryptowaluty mają potencjał zastąpienia gotówki.

Bitcoinowy brak stabilności

Bitcoin lubi zaskakiwać. Pokazał to już wielokrotnie. Ostatnie dwa lata raczej przyzwyczaiły inwestorów do spadków niż do wzrostów. Mimo to, w ciągu ostatniego półrocza, bitcoin dzielnie walczy o odzyskanie utraconej w 2018 roku pozycji. Droga do jego szczytowej formy nadal jest długa i kręta. Najlepsze jest to, że nikt na sto procent nie jest w stanie przewidzieć, jaki będzie jej finał. Póki co – Tesla jeden, bitcoin zero.

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze