Elon Musk: Patrzę na kryptowaluty jak na wydajny zamiennik gotówki

Elon Musk o kryptowalutach i bitcoinie. Tym razem NIE na żarty!

Jeden z najpopularniejszych przedsiębiorców świata – Elon Musk, który współtworzy samochody elektryczne Tesla czy organizuje loty kosmiczne SpaceX – znów opowiadał o kryptowalutach.

Na początku ubiegłego tygodnia, Musk w audycji Third Row Tesla Podcast opowiadał przede wszystkim o sobie i swojej historii. Wypytywano go również o technologie, które funkcjonują w dzisiejszym świecie, w tym kryptowaluty i blockchain oraz o to, jak widzi ich przyszłą perspektywę.

Pytanie do Muska: kochasz kod, ale nie wydajesz się zwolennikiem Bitcoina, dlaczego?

Musk odpowiada krótko: “Nie jestem ani za Bitcoinem, ani przeciwko.”

Następnie porusza on kwestię związaną raczej z „ciemną stroną” kryptowalut – nielegalnymi transakcjami. Poglądy Musk’a nie zmieniły się od blisko 6 lat – pytany w wywiadzie o bitcoina na Vanity Fair’s New Establishment Summit w 2014 roku używał identycznych sformułowań.

Pojawiają się tam transakcje, które nie są zgodne z prawem. I oczywiście, jest wiele praw w różnych krajach. […] Zwykle gotówka jest wykorzystywana do takich transakcji. Ale żeby gotówkę do nielegalnych transakcji wykorzystać, musi być również wykorzystywana do legalnych transakcji. Potrzebujesz pomostu pomiędzy legalnością a nielegalnością. I to daje nam krypto.

Zapytany o to, czy miał na myśli transakcje w sieci darknet, odpowiada:

Nie może być całkowitej ciemności [transakcji na darknecie], bo jak w innym wypadku kupisz normalne rzeczy?

Z wypowiedzi Elona wynika, iż wydaje się sceptyczny, neutralny, jeśli chodzi o cyfrowe waluty. Widzi w nich potencjał, choć na pewno nieglobalną rewolucję bazodanową. Ponadto uznał wizję Satoshiego, whitepaper bitcoina jako coś „całkiem pomysłowego”.

Patrzę na kryptowaluty jako na wydajny zamiennik gotówki, […]. Ale nie jako zamiennik wszystkiego – Nie widzę krypto w postaci głównej bazy danych.

Elon Musk ma już stałe miejsce w szeregach naszej redakcji. Dotychczas lubił grać w kotka i myszkę ze społecznością kryptowalut z całego świata, przede wszystkim na Twitterze. W tym miejscu na bieżąco możecie obserwować wypowiedzi Muska w kontekście kryptowalut.

Inicjator komercyjnych lotów w kosmos nie zmienia swoich poglądów dotyczących kryptowalut od lat. Jak się ustosunkujecie do jego wypowiedzi?

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze