Kraje, które mogą w tym roku wprowadzić BTC: Tanzania, Paragwaj i Meksyk

CEO deVere Group Nigel Green podzielił się swoimi przewidywaniami na temat tego, które kraje jako następne wprowadzą BTC. Co ciekawe już na początku roku Green przewidywał, że w 2022 r. na taki krok zdecydują się aż trzy kraje.

W ostatnich dniach Republika Środkowoafrykańska poszła w ślady Salwadoru, więc zostały już tylko dwa kraje, aby sprawdziły się prognozy Greena.

Salwador, Republika Środkowoafrykańska i…

O tym, że Republika Środkowoafrykańska wprowadziła BTC, mówiło się już od kilku dni, ale dopiero 27 kwietnia można było stwierdzić ze 100% pewnością, że kolejny kraj przyjął Bitcoina jako legalną walutę (oficjalne potwierdzenie).

Nigel Green podtrzymuje swoje wcześniejsze prognozy i uważa, że na jednym kraju się nie skończy.

W styczniu przewidywałem, że co najmniej trzy kolejne kraje uznają największą kryptowalutę na świecie za prawny środek płatniczy w 2022 r. Jeden z nich już to zrobił.

„In January, I predicted that at least another three nations… would declare the world’s largest cryptocurrency legal tender in 2022. One now already has done so”.

Spodziewam się, że do końca roku BTC zostanie przyjęty jako prawny środek płatniczy w co najmniej jeszcze jednym kraju afrykańskim i jednym z Ameryki Środkowej lub Ameryki Łacińskiej.

„I expect Bitcoin will be adopted as legal tender in at least one more African and one Central or Latin American country before the end of the year”.

Green przewiduje, że jeżeli chodzi o kraj z Afryki, to najprawdopodobniej będzie to Tanzania. W przypadku Ameryki Łacińskiej i Ameryki Środkowej może to być Paragwaj lub Meksyk.

Na jakie kraje wskazuje społeczność krypto?

Internauci, którzy przez cały czas mogą głosować w ankiecie dostępnej na stronie CoinMarketCap, przewidują, że kolejnymi krajami będą Paragwaj i Wenezuela, co odpowiada jednej z prognoz Nigela Greena. Aktualna pierwsza dziesiątka krajów, które zebrały najwięcej głosów, wygląda następująco:

  1. Paragwaj
  2. Wenezuela
  3. Anguilla
  4. USA
  5. Panama
  6. Indie
  7. Brazylia
  8. Zimbabwe
  9. Ukraina
  10. Ekwador

Który z powyższych krajów według ciebie jako pierwszy wprowadzi BTC?

Może Cię zainteresować:

Komentarze