Square planuje zbudować otwarty system kopania bitcoinów

Firma Jacka Dorsey’a chce zbudować jeden system, który może poprawić dostępność do wydobywania bitcoinów i zwiększyć poziom decentralizacji sieci BTC.

Jak poinformował Jack Dorsey, Square rozpocznie wkrótce badanie wymagań technicznych dotyczących budowy systemu wydobywczego Bitcoin (BTC) o otwartym kodzie źródłowym. Aby wyjaśnić fundamenty projektu, Dorsey opublikował serię tweetów. W jednym z nich czytamy:

„Square rozważa zbudowanie systemu kopania bitcoinów opartego na krzemie i o otwartym kodzie źródłowym dla osób fizycznych i firm na całym świecie. Im bardziej jest to zdecentralizowane, tym bardziej odporna staje się sieć Bitcoin.”

Dorsey uważa, że ​​dalsza decentralizacja sieci Bitcoin będzie miała kluczowe znaczenie dla bezpiecznego rozliczania transakcji „długo po wydobyciu ostatniego bitcoina”. Ponadto system Square ma na celu dostarczanie energooszczędnych rozwiązań wydobywczych poprzez innowacje w zakresie zastosowanego oprogramowania, integracji i układów opartych o krzem.

Inicjatywą pokieruje Jesse Dorogusker, lider ds. sprzętu w Square, który wcześniej pomagał w pracach nad portfelem sprzętowym firmy. Według Dorseya, Square zbuduje system wydobywczy BTC na bazie współpracy podobnej do tej, którą zastosowano w kontekście portfela.

Dorsey poruszył w swoich tweetach kwestie związane z integracją i niedoborem krzemu. To problemy, które projekt będzie musiał przezwyciężyć, aby odnieść sukces.

Dorsey wyjaśnił również, dlaczego w ogóle podjął się stworzenia systemu kopania BTC:

„Mining nie jest dostępny dla wszystkich. Wydobywanie bitcoinów powinno być tak proste, jak podłączenie platformy do źródła zasilania. Obecnie nie ma wystarczającej zachęty dla jednostek, aby przezwyciężyć złożoność samodzielnego zarządzania węzłem górniczym.”

Dorsey forpocztą adopcji BTC

Jack Dorsey należy do grupy amerykańskich miliarderów, którzy wspierają bitcoinową społeczność poprzez różne inicjatywy biznesowe. Jedną z tych, które zostały wprowadzone ostatnio, jest uruchomienie usługi napiwków opartej na kryptowalutach na Twitterze.

Może Cię zainteresować:

Komentarze