Square Enix sprzeda markę Tomb Raider, aby uzyskać pieniądze na gry NFT

1 252

Firma Square Enix, do której należą takie kultowe marki jak Tomb Raider i Deus Ex, chce na poważnie zacząć tworzyć produkcje wykorzystujące technologię blockchain i NFT. W tym celu zamierza sprzedać posiadane studia oraz nieruchomości, a uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczyć na nowe produkcje.

Oznacza to, że oprócz wspomnianych Tomb Raider i Deus Ex firma pożegna się również z markami Legacy of Kain i Thief. Square Enix sprzeda trzy studia, które łącznie zatrudniają blisko 1 100 osób: Crystal Dynamics, Eidos-Montréal i Square Enix Montréal.

Square Enix stawia na NFT i blockchain

Japońska firma od dłuższego czasu udzielała poparcia dla wykorzystywania technologii NFT w nowych grach, ale do tej pory nie podjęła aż tak poważnych kroków. Wszystko zmieni się wraz ze sfinalizowaniem transakcji pomiędzy Square Enix a Embracer Group. Nowy właściciel popularnych serii, stojących za nimi zespołów oraz nieruchomości zapłaci łącznie 300 milionów dolarów. Dzięki temu Square Enix zyska środki, które pozwolą firmie dostosować się do aktualnych trendów.

Blockchain, sztuczna inteligencja i chmura obliczeniowa

W komunikacie wydanym przez Square Enix znalazła się informacja o konieczności dostosowania firmy do zmian zachodzących w globalnym środowisku biznesowym. Zapowiedziano również trzy obszary nowych przedsięwzięć, na których firma skupi się w najbliższych latach. Chodzi o technologię blockchain, sztuczną inteligencję i chmurę obliczeniową.

O tym, że ruch ze strony Square Enix może okazać się strzałem w dziesiątkę świadczyć może wczorajsza wojna o gaz: historyczny mint działek BAYC, szczególnie że twórcy Bored Ape Yacht Club oprócz uruchomienia całego metaverse najprawdopodobniej rozpoczną niebawem prace nad własnym blockchainem. Już teraz na oficjalnej stronie projektu (otherside.xyz) można uzyskać dostęp do zestawu narzędzi dla deweloperów. Wśród nich dostępne są SDK do tworzenia postaci, mini gier, rozbudowanych tytułów, zasobów i skórek dla postaci. Może się więc okazać, że o stojącej za BAYC firmie Yuga Labs za jakiś czas będzie głośno w branży gier komputerowych, a Square Enix dzięki zmianie strategii zdąży się odpowiednio przygotować.

Co sądzisz o planach jednej z najważniejszych firm w branży gier?

Może Cię zainteresować:

Komentarze