„Skorumpowane szambo” – Nouriel Roubini nie zostawia suchej nitki na ekosystemie kryptowalut

Nouriel Roubini mówi, że ekosystem kryptowalut jest „całkowicie skorumpowany”

Słynny ekonomista Nouriel Roubini toczy na Twitterze wojnę przeciwko globalnej gospodarce kryptograficznej, która stoi w obliczu ogromnego kryzysu płynności doprowadzając do upadku główne giełdy i inwestorów.

Nouriel Roubini – amerykański ekonomista. Wykłada w Stern School of Business przy Uniwersytecie Nowojorskim i kieruje firmą konsultingową Roubini Global Economics. Reprezentuje nurt nowej ekonomii keynesowskiej. Przewidział załamanie na amerykańskim rynku nieruchomości i recesję, jaka po nim nastąpiła w 2008 roku.

W zeszłym tygodniu światowej sławy profesor z NYU Stern School of Business i dyrektor generalny Roubini Macro Associates pojawił się na pierwszych stronach gazet, opisując kryptowaluty jako „skorumpowane szambo”. Ale w środę osiągnął nowe szczyty werbalne, mówiąc, że jest to „ekosystem, który jest całkowicie skorumpowany” podczas dyskusji panelowej na żywo podczas Tygodnia Finansów w Abu Zabi.

W bezpośrednim ataku na dyrektora generalnego Binance Changpeng Zhao, znanego również jako CZ, Roubini powiedział, że nie wie, dlaczego potentat kryptograficzny mógł mieszkać i działać w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Zauważył, że giełda kryptowalut Zhao została zakazana w Wielkiej Brytanii przez brytyjskie organy regulacyjne i jest obecnie przedmiotem dochodzenia amerykańskich urzędników w sprawie przetwarzania prawie 8 miliardów dolarów w środkach z Iranu, omijając sankcje USA obowiązujące od 2018 roku.

„Jest chodzącą bombą zegarową i powinien zostać wyrzucony z tego kraju i nie wolno mu operować” – powiedział o Zhao.

Niepochlebne komentarze na temat gospodarki kryptograficznej pojawiają się, gdy Roubini wydaje ostre ostrzeżenie dla światowej gospodarki, mówiąc, że zmierza ona w kierunku trwającego dekadę stagflacyjnego kryzysu zadłużenia.

„Kiedy nadejdzie recesja, nie będzie ona krótka i płytka, ale długa i dotkliwa. Mamy nie tylko do czynienia z utrzymującymi się krótko- i średnioterminowymi negatywnymi wstrząsami podażowymi, ale także z powodu gwałtownego wzrostu zadłużenia zbliżamy się do matki wszystkich kryzysów zadłużenia, które wskazywane są przez wskaźniki zadłużenia prywatnego i publicznego w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat” – napisał Roubini w niedawnym komentarzu dla Project Syndicate.

„Jeśli nie zatrzymamy wraku wielotorowego pociągu w zwolnionym tempie, który zagraża globalnej gospodarce i całej naszej planecie, będziemy mieli szczęście, że będziemy mieć tylko powtórkę ze stagflacyjnych lat 70.” – powiedział.

Przeczytaj też: Rośnie znaczenie giełd DEX – zdecentralizowanych i wolnych od „rąk trzecich” i scentralizowanych oszustów

Wraz z nadchodzącym globalnym kryzysem gospodarczym Roubini powiedział również, że świat stoi w obliczu większej niestabilności geopolitycznej i możliwości większej liczby konfliktów międzynarodowych i zagrożeń środowiskowych związanych ze zmianami klimatu.

W świecie, który stoi w obliczu rosnących mega zagrożeń, Roubini konsekwentnie powtarza, że ​​ludzie muszą posiadać aktywa materialne, aby się chronić.

„Inwestorzy będą musieli znaleźć aktywa, aby zabezpieczyć się przed inflacją, ryzykiem politycznym i geopolitycznym oraz szkodami dla środowiska: obejmują one krótkoterminowe obligacje rządowe i obligacje indeksowane do inflacji, złoto i inne metale szlachetne oraz nieruchomości odporne na szkody środowiskowe. ” – powiedział.

W zeszłym tygodniu Roubini wydał również swoją najnowszą książkę:

„Megathreats: Dziesięć niebezpiecznych trendów, które zagrażają naszej przyszłości i jak je przetrwać”.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze