„Skorumpowane szambo” – Nouriel Roubini nie zostawia suchej nitki na ekosystemie kryptowalut

5 976

Nouriel Roubini mówi, że ekosystem kryptowalut jest „całkowicie skorumpowany”

Słynny ekonomista Nouriel Roubini toczy na Twitterze wojnę przeciwko globalnej gospodarce kryptograficznej, która stoi w obliczu ogromnego kryzysu płynności doprowadzając do upadku główne giełdy i inwestorów.

Nouriel Roubini – amerykański ekonomista. Wykłada w Stern School of Business przy Uniwersytecie Nowojorskim i kieruje firmą konsultingową Roubini Global Economics. Reprezentuje nurt nowej ekonomii keynesowskiej. Przewidział załamanie na amerykańskim rynku nieruchomości i recesję, jaka po nim nastąpiła w 2008 roku.

W zeszłym tygodniu światowej sławy profesor z NYU Stern School of Business i dyrektor generalny Roubini Macro Associates pojawił się na pierwszych stronach gazet, opisując kryptowaluty jako „skorumpowane szambo”. Ale w środę osiągnął nowe szczyty werbalne, mówiąc, że jest to „ekosystem, który jest całkowicie skorumpowany” podczas dyskusji panelowej na żywo podczas Tygodnia Finansów w Abu Zabi.

W bezpośrednim ataku na dyrektora generalnego Binance Changpeng Zhao, znanego również jako CZ, Roubini powiedział, że nie wie, dlaczego potentat kryptograficzny mógł mieszkać i działać w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Zauważył, że giełda kryptowalut Zhao została zakazana w Wielkiej Brytanii przez brytyjskie organy regulacyjne i jest obecnie przedmiotem dochodzenia amerykańskich urzędników w sprawie przetwarzania prawie 8 miliardów dolarów w środkach z Iranu, omijając sankcje USA obowiązujące od 2018 roku.

„Jest chodzącą bombą zegarową i powinien zostać wyrzucony z tego kraju i nie wolno mu operować” – powiedział o Zhao.

Niepochlebne komentarze na temat gospodarki kryptograficznej pojawiają się, gdy Roubini wydaje ostre ostrzeżenie dla światowej gospodarki, mówiąc, że zmierza ona w kierunku trwającego dekadę stagflacyjnego kryzysu zadłużenia.

„Kiedy nadejdzie recesja, nie będzie ona krótka i płytka, ale długa i dotkliwa. Mamy nie tylko do czynienia z utrzymującymi się krótko- i średnioterminowymi negatywnymi wstrząsami podażowymi, ale także z powodu gwałtownego wzrostu zadłużenia zbliżamy się do matki wszystkich kryzysów zadłużenia, które wskazywane są przez wskaźniki zadłużenia prywatnego i publicznego w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat” – napisał Roubini w niedawnym komentarzu dla Project Syndicate.

„Jeśli nie zatrzymamy wraku wielotorowego pociągu w zwolnionym tempie, który zagraża globalnej gospodarce i całej naszej planecie, będziemy mieli szczęście, że będziemy mieć tylko powtórkę ze stagflacyjnych lat 70.” – powiedział.

Przeczytaj też: Rośnie znaczenie giełd DEX – zdecentralizowanych i wolnych od „rąk trzecich” i scentralizowanych oszustów

Wraz z nadchodzącym globalnym kryzysem gospodarczym Roubini powiedział również, że świat stoi w obliczu większej niestabilności geopolitycznej i możliwości większej liczby konfliktów międzynarodowych i zagrożeń środowiskowych związanych ze zmianami klimatu.

W świecie, który stoi w obliczu rosnących mega zagrożeń, Roubini konsekwentnie powtarza, że ​​ludzie muszą posiadać aktywa materialne, aby się chronić.

„Inwestorzy będą musieli znaleźć aktywa, aby zabezpieczyć się przed inflacją, ryzykiem politycznym i geopolitycznym oraz szkodami dla środowiska: obejmują one krótkoterminowe obligacje rządowe i obligacje indeksowane do inflacji, złoto i inne metale szlachetne oraz nieruchomości odporne na szkody środowiskowe. ” – powiedział.

W zeszłym tygodniu Roubini wydał również swoją najnowszą książkę:

„Megathreats: Dziesięć niebezpiecznych trendów, które zagrażają naszej przyszłości i jak je przetrwać”.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze