Shiba Inu, symbol Dogecoina, zachorował

1 062

Shiba Inu o imieniu Kabosu, który został bohaterem mema i twarzą kryptowaluty Dogecoin, ma poważne problemy zdrowotne. Poinformowała o tym właścicielka psa Atsuko Sato.

Japonka powiedziała, że ​​Kabosu „znajduje się w bardzo poważnej sytuacji zdrowotnej”. „Dzisiaj w szpitalu Kabosu oddał krew. Lekarz zadzwonił do mnie wieczorem. Powiedziano mi, że jego stan jest poważny. Nie spodziewałem się, że będzie tak źle.” – napisała Sato na swoim Instagramie.

Wcześniej na swoim blogu wspomniała o zdiagnozowanej u psa chorobie nerek i pogorszeniu apetytu.

Ogromne wsparcie dla Shiba Inu

W listopadzie Kabos skończył 17 lat. Przedstawiciele rasy Shiba Inu żyją średnio 12-15 lat. Mimo to właścicielka psa powiedziała, że ​​otrzymuje wsparcie z całego świata i ma nadzieję, że wszystko będzie dobrze ze zwierzakiem.

Jeden z użytkowników Twittera zaoferował, że w pełni pokryje „wszelkie koszty niezbędne do zapewnienia najlepszego możliwego leczenia”, a współzałożyciel Dogecoin, Billy Markus, poprosił swoich dwa miliony obserwujących o przesłanie „miłości, modlitw i dobrej myśli” Sato i Kabosowi.

To właśnie Kabosu w 2013 roku zainspirował Marcusa i Jacksona Palmerów do stworzenia mem-kryptowaluty. W 2018 roku Vitalik Buterin, twórca Ethereum, odwiedził właściciela psa w Tokio.

Fenomen Dogecoina

W 2021 roku Dogecoin, stworzony jako żart, wyprzedził Bitcoina w liczbie wyszukiwań w Google.

Powodem tego niesamowicie szybkiego wzrostu ceny, były przede wszystkim wzmianki o nim przez Elona Muska i innych celebrytów. Moneta-mem zawsze przyspieszała wzrost po tweetach założyciela Tesli o „kryptowalucie ludu” i „Psie szczekającym na księżyc”.

Nie mniejszą rolę odegrała ogólna aktywizacja rynku kryptowalut na tle koronakryzysu i bezprecedensowych działań fiskalnych i monetarnych podejmowanych przez rządy i banki centralne próbujące ożywić gospodarki narodowe.

W 2021 r. token-mem przyćmił Bitcoin i Ethereum pod względem tempa wzrostu. Niesamowita passa doprowadziła DOGE do notowań na czołowych giełdach. Dzienny wolumen obrotu monetą przekroczył 20 miliardów dolarów.

Wiele sklepów dodało możliwość płacenia za towary i usługi za pomocą kryptowaluty DOGE.

Komentarze