CITY Tech w Argentynie

702

W zeszłym tygodniu odbył się CITY Tech – pierwsza konferencja poświęcona gospodarce opartej na nauce, w której licznie uczestniczyli urzędnicy państwowi i władz miasta Argentyny.

CITY Tech w rękach ekspertów

Konferencja została zorganizowana przez firmę konsultingową CRYPTOCITY i ASTAR Network, największą platformę smart kontraktów w ekosystemie wiodącej globalnej sieci Polkadot, która zapewnia granty dla programistów web3, którzy chcą budować swoje projekty blockchain w jej ekosystemie.

Organizacją tego wydarzenia zarządzała również Mariana Biotti, Krajowy Dyrektor ds. Gospodarki Wiedzy. W swoim przemówieniu podkreśliła wysiłki kraju na rzecz promowania krajowej produkcji towarów i usług o wysokiej wartości dodanej, które wynikają z zastosowania nowych technologii i które mają strategiczne znaczenie dla osiągnięcia dywersyfikacji produkcji.

Sergio Morales, współorganizator CITY Tech, tak skomentował cel spotkania: „Zwołaliśmy urzędników państwowych, naukowców, biznesmenów i przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego, aby stworzyć ten think tank Przemysłu Wiedzy i szerzej poznać blockchain, NFT Gaming i metaverses”. Podkreślił, że „przestrzeń krypto potrzebuje więcej profesjonalistów, aby wspólnie wymyślać innowacyjne rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo i doświadczenia użytkowników tych nowych technologii”.

Eksperci w branżach technologicznej

W konferencji uczestniczyli również liderzy z sektora technologicznego, tacy jak: Gonzalo Lema, jeden z liderów globalnej giełdy Bybit, Fabián Aquino, CEO Codeicus (jednej z najważniejszych firm tworzącej oprogramowanie), Iasi „Oxaciano” Salomón, pracujący dla Latam Axie Infinity (obecnie największa gra wideo NFT na świecie), Ariel Parkinson, Business Development Manager w Define Finance (lider GameFi w regionie azjatyckim) oraz Alberto Echegaray, artysta i inwestor NFT, który zaprezentował swoje prace na Biennale w Wenecji. Wydarzeniu towarzyszyli przedstawiciele CoinCustody (Legder, SafePal i Trezor), projektów takich jak The Harvest (gra wideo NFT autorstwa założyciela Rappi, Andrésa Bilbao) oraz MetaSoccer (piłka nożna metaverse z postaciami takimi jak Emiliano „Dibu” Martínez i Ronaldinho).

Od strony edukacyjnej w wydarzeniu uczestniczył Image Campus, gdzie Daniel Cappelletti, nauczyciel i benchmark immersyjnego e-commerce, przedstawił swoją wizję przyszłości sprzedaży w metaverse. Obecni byli Fundacja Ecopolys i jej prezes Lucrecia Vanni.

Jeśli chodzi o przyszłość technologii blockchain stosowanej w sektorze publicznym, Dario Nieto, ustawodawca miejski, powiedział, że w historii nie było technologii tak przejrzystej jak blockchain. Według niego blockchain jest dobry ponieważ sieć jest publiczna, zdecentralizowana i bezpieczna. „W Argentynie powinniśmy go wdrożyć, aby położyć kres ciemnym obszarom w zarządzaniu zasobami, które powstają z powodu nieefektywności” – powiedział Nieto. Doszedł do wniosku, że „państwo musi zostać zhakowane, co oznacza sprowokowanie rewolucji technologicznej, która zakończy wszystkie przywileje klasy panującej”.

Facundo Serigos, podsekretarz ds. doświadczeń cyfrowych i Pedro Alessandri, dyrektor ds. obywatelstwa cyfrowego, podkreślili przywództwo Buenos Aires w skali latynoamerykańskiej jako centrum innowacji oraz wysiłek włożony w takie obszary rządu różnymi działaniami.

Wystartuje światowa konferencja

Forum technologii i innowacji odbędzie się w różnych miastach na całym świecie, które wspierają i promują rozwój innowacji, nauki i technologii blockchain jako siły napędowej dla różnych sektorów gospodarki. Współorganizowane będą przez Césara Vidala Scasso, prezesa Federacji Argentyńskiej Electronic and Electromechanical Sports FEDEEMA i członka zarządu Federacji Handlu i Przemysłu Buenos Aires (FECOBA) oraz influencera Manuela „KManuS88” Terronesa Godoy, referentowi NFT Gaming i metaverses.

Komentarze