SegWit na BitMEX-ie | Kolejna giełda wprowadza obsługę Bech32

Największa platforma handlu instrumentami pochodnymi kryptowalut, BitMEX, poinformowała dziś o wprowadzeniu obsługi wypłat na adresy Bitcoin Bech32 (SegWit).

Bech32 to format adresu Segregated Witness (SegWit) określony w ramach BIP 0173. Zgodnie z zapowiedzią BitMEX-a, aktualizacja pozwala użytkownikom, między innymi, zaoszczędzić na opłatach transakcyjnych, przyczyniając się jednocześnie do zwiększenia „adopcji” SegWit-a.

SegWit został wdrożony w 2017 r., jednakże niektóre platformy kryptowalut mocno zwlekały, jak do tej pory, z jego wykorzystaniem.

Format Bech32 zaczyna się od znaków alfanumerycznych „bc1”. SegWit zwiększa maksymalny limit wielkości bloku skutecznie zwiększając pojemność transakcji i obniżając opłaty. Typowa transakcja z adresu Bech32 może zaoszczędzić nadawcy od 17 do 37 procent opłat – zapewnia BitMEX.

BitMEX i SegWit

BitMEX będzie nadal używał adresów Pay to Script Hash (P2SH) do depozytów, ze względu na stosowany na giełdzie portfel multi-sig.

Giełda BitMEX potwierdziła również, że pracuje nad wdrożeniem rozwiązania SegWit dla swojego portfela.

Aktualizacje do adresów SegWit są postrzegane jako bardzo pożądana aktualizacja przez zdecydowaną większość społeczności kryptowalut ze względu na korzystny wpływ na koszty transakcji, a także ogólne „zdrowie” blockchaina.

Transakcje SegWit przekraczają 50% wszystkich w sieci

Jak już informowaliśmy, liczba transakcji SegWit w sieci przekroczyła 50 procent i stale rośnie. Wielu dopatruje się powodów tych wzrostów w działaniach testowych i wdrożeń ze strony dużych platform kryptowalutowych.

Według transactionfee.info, odsetek takich transakcji osiągnął w pierwszej połowie października i pod koniec listopada szczyt bliski 58 procent. W chwili pisania tego tekstu udział wykorzystania SegWit plasuje się na poziomie 56 procent.

Wydaje się, że coraz większa ilość giełd kryptowalut, które wdrażają obsługę SegWit, może przyczynić się do jeszcze szerszej adopcji.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Od Redakcji:

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze