SEC ostrzega G.I. przed kryptowalutami

2 751

Przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nazwał kryptowaluty „Dzikim Zachodem” i wezwał żołnierzy z US Army, aby „nie dali się złapać w FOMO”.

Sceptycyzm Przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych, Gary Genslera jest obecnie kierowany do całkiem nowej wielkiej rzeszy odbiorców – do żołnierzy US Army.

11 stycznia armia amerykańska była gospodarzem pierwszego wydarzenia Twitter Spaces w 2023 roku. Gary Gensler i komisarz Caroline Crenshaw z SEC dołączyli do dyskusji, aby udzielić porad finansowych na temat tego, jak i gdzie amerykańscy żołnierze powinni inwestować swoje pieniądze.

Sierżant Lawrence Holmes zauważył, że „są żołnierze, którzy szukają alternatywnych inwestycji [takich jak] aktywa kryptograficzne”. Dopytywał się na Twitterze jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w kryptowaluty.

„To Dziki Zachód”, odpowiedział Gensler, dodając, że „większość z tych 10 000 lub 15 000 tokenów zawiedzie”.

„Historia mówi nam, że nie ma zbyt wiele miejsca na mikro waluty, co oznacza, że mamy dolara amerykańskiego, a Europa ma euro i tym podobne”.

Wezwał żołnierzy, aby nie „dali się złapać na FOMO – strach przed przegapieniem”, mówiąc, że kryptowaluty są „wysoce spekulacyjne” i „niezgodne z przepisami”.

„Większość z nich nie jest zgodna z przepisami dotyczącymi papierów wartościowych, ale powinna”.

Gensler doradził ponadto, że jeśli GI zobaczą zysk, który jest „zbyt piękny, aby mógł być prawdziwy – prawdopodobnie tak jest”, niezależnie od tego, czy jest on oparty na kryptografii, czy nie.

G.I. – ŻOŁNIERZ AMERYKAŃSKI to inicjały używane do opisania żołnierzy armii Stanów Zjednoczonych i lotników Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych oraz ogólnych elementów ich wyposażenia.

Crenshaw dodała swój komentarz do wypowiedzi Genslera, mówiąc, że kryptowaluty są „znane ze swoich oszustw” i stwierdziła :

„Twierdzą, że są przejrzyste, to, co jest na blockchainie, jest przezroczyste, ale reszta tego, co tam jest, nie jest przezroczysta i myślę, że ostatnio było na to kilka przykładów”.

Powiedziała, że osoby rozważające inwestycję w kryptowaluty powinny „uważnie, rozważyć” procent swojego portfela, który przeznaczają na aktywa cyfrowe.

Jeśli chodzi o radę SEC dotyczącą tego, gdzie personel armii amerykańskiej powinien lokować swoje dolary, Crenshaw powiedziała żołnierzom, aby zainwestowali „jak najwięcej” w oszczędnościowy plan oszczędnościowy (TSP) — sponsorowany przez rząd plan emerytalny dla pracowników federalnych i członków służby państwowej.

Przeczytaj także : Microsoft planuje nabyć 49% udziałów w ChatGPT

Ile zarabiają żołnierze w USA ?

Private (E1): $21,420 rocznie
Szeregowy (E2): $24,008 rocznie
Private First Class (E3): $25,246 rocznie
Corporal (E4): $27,964 rocznie
Sierżant (E5): $30,499 rocznie
Staff Sergeant (E6): $33,292 rocznie

Second Lieutenant (O1): 40 629 USD rocznie
First Lieutenant (O2): 46 814 dolarów rocznie
Captain (O3): $54,176 rocznie
Major (O4): $61,621 rocznie

Do pensji podstawowej dochodzą różne dodatki, premie i przywileje np. związane z refundacją kosztów studiów, kosztami ubezpieczenia.

Ponieważ żołnierze mało wydają na swoje utrzymanie, szczególnie oficerowie posiadają nadwyżki, które chętnie inwestują. W US Army służy 476 000 żołnierzy, więc trwa zażarta walka o to gdzie i na co G.I. wydają swoje pieniądze.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze