Ethereum –  co, jeśli kurs utrzyma poziom 1300 USD

4 294

Ethereum –  co, jeśli kurs utrzyma poziom 1300 USD

Po dłuższej konsolidacji w okolicach poziomu 1200 USD, kurs Ethereum jest bliski wybicia i być może, zaliczy spory wzrost jeśli utrzyma 1300 USD. Jednak wciąż istnieją poważne przeszkody, które cena musi pokonać, aby rozpocząć nową fazę wzrostową.

Wykres dzienny

W dziennym przedziale czasowym cena przekroczyła kluczowy poziom oporu 1300 USD po ostatecznym przekroczeniu 50-dniowej średniej ruchomej. W przypadku zwyżkowego wybicia, 200-dniowa średnia ruchoma znajdująca się na poziomie około 1400 USD byłaby następna w kolejce, a następnie poziom 1800 USD.

200-dniowa średnia krocząca jest uważana za punkt odniesienia używany do wskazania, czy rynek znajduje się w trendzie wzrostowym, czy spadkowym, a wybicie powyżej niej może potencjalnie doprowadzić do średnioterminowego trendu wzrostowego.

Jednak nadal istnieje znaczna szansa na odrzucenie rodzącego się impulsu wzrostowego, co może doprowadzić do powrotu w kierunku poziomu wsparcia w okolice 1000 USD.

Przeczytaj także : Binance straciła 12 miliardów dolarów w aktywach z powodu wypłat użytkowników

Wykres 4-godzinny

Patrząc na 4-godzinny przedział czasowy, rozpęd wzrostowy wydaje się zanikać po kilku zwyżkowych dniach, ponieważ cena stara się przebić powyżej poziomu oporu 1350 USD.

Wskaźnik RSI, który od jakiegoś czasu pokazuje sygnał wykupienia, również wskazuje na niedźwiedzią rozbieżność między dwoma ostatnimi maksimami cen. Dlatego istnieje znaczne prawdopodobieństwo niedźwiedziego wycofania lub nawet odwrócenia wokół obecnego poziomu.

W przypadku odwrócenia oczekiwany jest szybki spadek w kierunku obszaru wsparcia w okolice 1100 USD. Poziom 1100 USD jest ostatnią deską ratunku dla byków, którego załamanie prawdopodobnie doprowadziłoby do ogromnego krachu i dalszego wydłużenia bessy.

Analiza onchain

Hossa zawsze towarzyszy wzrostowi wskaźnika aktywnych adresów, ponieważ coraz więcej osób interesuje się kryptowalutami, gdy ich ceny znacznie rosną. W związku z tym rynek stoi w obliczu większej aktywności, a więcej osób wysyła i odbiera monety.

W przeciwieństwie do tego, podczas niedźwiedziej fazy rynku, ludzie zaczynają dostrzegać ogromne straty i odchodzą, ponieważ ceny gwałtownie spadają. W rezultacie rynek stoi w obliczu mniejszej aktywności, a wskaźnik aktywnych adresów zaczyna znacznie spadać.

Poniższy wykres przedstawia aktywne adresy (30-dniowa MA) wraz z ceną ETH. Jak widać, wskaźnik ten spadał podczas ostatniej niedźwiedziej fazy rynku i spadł do nowych rocznych minimów. Oznacza to zauważalny brak aktywności i zainteresowania uczestników rynku.

Ogólnie rzecz biorąc, Ethereum przechodzi znaczny stan kapitulacji, a następnej hossy nie można się spodziewać, dopóki kapitulacja się nie skończy.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze